Zlewozmywaki: rozmiar i ilość komór

Niegdyś zlewozmywak służył tylko do zmywania naczyń i mycia artykułów spożywczych. Dziś to AGD do kuchni wielofunkcyjne, bo ociekacz nie jest tylko suszarką na naczynia, ale blatem roboczym czy deską do krojenia. To wszystko dzięki różnorodnej stylistyce oraz materiału z którego są wykonane. Poniżej kilka praktycznych porad na temat znaczenia rozmiaru i ilości komór w zlewozmywakach. Jak się okazuje, to pierwsze kryterium, które należy wziąć pod uwagę, gdy kupujemy wyposażenie do kuchni.

Pojemność

źródło:pinterest

źródło:pinterest

O wyborze zlewozmywaka nie decyduje tylko materiał, ale także jego wielkość i pojemność. Na rynku możemy zakupić zlewozmywaki jedno- i dwukomorowe. Co więcej, ostatnio modne stają się rozwiązania półtora komorowe i dwuipółkomorowe.  Rynek wyposażenia do kuchni stwarza ogromne możliwości. Uwaga! Najważniejsza zasada jest taka, aby dobrać pojemność naszego zlewu do wielkości rodziny. Zatem single i pary powinny zdecydować się na zlew jednokomorowy. Zajmie o wiele miej miejsca, zyska na tym blat roboczy. Gdy posiadamy zmywarkę, przyda się także zlew jednokomorowy. Do wyboru są także zlewy z ociekawczem lub bez. Ociekacz sprawdzi się w rodzinie, w której mimo zmywarki naczynia myje się ręcznie.

źródło:pinterest

źródło:pinterest

Wbudowany czy nakładany

Sposób montażu ma również spore znaczenie, gdy kupujemy zlewozmywak. Gdy czynność ma miejsce od góry, tj. w blacie szafki kuchennej nie musimy się zbyt wiele trudzić. Montaż jest prosty i bardzo sprawny. Mnie praktyczne są zlewozmywaki nakładane bezpośrednio na szafkę, ponieważ mniej szczelne, zatem jest szansa, że między szafkę a zlew będzie wdzierał się brud.

Kolor i kształt zlewu jest także istotny. Najbardziej popularne są zlewozmywaki kwadratowe i prostokątne. Dobrze wyglądają także te owalne lub modele w kształcie litery L, które montuje się w rogu. Rynek daje ogromne możliwości kolorystyczne. Wśród najczęściej wybieranych są szare, stalowe oraz białe.Te kolory dobrze komponują się z pozostałym sprzętem AGD.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *