Zakup dzbanka filtrującego – dlaczego warto?

Wszyscy doskonale wiemy jak istotne jest codzienne picie wody. Nie bez znaczenie jest również to jaką wodę pijemy na co dzień. W wielu miastach o prawdziwie zdrową wodę na herbatę czy kawę trudno. Pozostaje regularne uzupełnienie zapasów pięciolitrówek z marketu. Ale czy to się opłaca? Najtańszym rozwiązaniem jest zakup dzbanka filtrującego, który zlikwiduje twardość wody i usunie związki chloru, metale ciężkie i inne substancje wpływające na smak wody. Dziś pragnę Was przekonać do zainwestowania w dobry dzbanek.


Największą zaletą posiadania dzbanka filtrującego jest to, że tniemy koszty poniesione do tej pory na kupno wody w butelce. Mamy tyle wody ile dusza zapragnie. W praktyce oznacza to także koniec zaopatrywania się w wodę w plastikowych butelkach, czyli mniej śmieci i foliowych sześciopaków. Nie ma też stresu, że nagle zabrakło wody i co teraz? Dużym plusem posiadania dzbanka do filtrowania wody jest gwarancja picia czystego i zdrowego płynu. Kranówka płynąca w naszych mieszkaniach nierzadko posiada specyficzny zapach i smak – nieco odpychający od codziennego picia. Poza tym filtrując wodę mamy gwarancję, że nie ma w niej kamienia, który w wielu przypadkach może negatywnie wpływać na pracę układu moczowego. Proces filtracji powinien wejść w codzienny nawyk osobom, którym doskwierają tzw. kamienie lub choć raz w życiu przeżyły atak kolki nerkowej.

źródło: strona producenta

źródło: strona producenta

źródło: strona producenta

źródło: strona producenta

źródło: strona producenta

źródło: strona producenta

 

 

Jedynym minusem posiadania dzbanka jest konieczność wymiany filtra. Jeżeli często korzystamy z tego AGD, musimy wziąć pod uwagę wymianę raz w miesiącu. Filtry dostaniemy w każdym sklepie z AGD i wyposażeniem kuchni. Godny polecenia producent filtrów i dzbanków to Brita. Dzbanki Brita są znane i cenione na rynku, bo są funkcjonalne, zgrabne i poręczne. Wiele z nich posiada nowoczesny design, zatem może stać się ozdobą niejednej kuchni. Dzbanki dostępne na rynku kupimy w kilku opcjach kolorystycznych i pojemnościowych. Najwięcej modeli oferowanych przez Brita ma pojemność 2,5 litra.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *