Wino z „miśkiem”

Dziś postanowiłam podzielić się z Wami recenzją wina bułgarskiego Bulgarien Rotwein. To jedno z moich ulubionych win, które serwuję do obiadu. W czarnej butelce przykuwającej uwagę niedźwiedziem na etykiecie znajduje się wysokogatunkowe wino gronowe ze szczepów Cabernet Sauvignon i Merlot o pięknej ciemnoczerwonej barwie. Wino z miśkiem – bo tak nazywa je moja rodzina polecam najlepiej do dań mięsnych.

big_bulgariend

W świecie win bułgarskich

Na mapie europejskich producentów win również Bułgaria zajmuje szczególne miejsce. Dlaczego? Bo ma wielką tradycję winiarską, sięgającą jeszcze czasów starożytnych. Warto widzieć, że wino jest ważnym elementem każdego bułgarskiego święta. Osobom, które zajmują się produkcją wina poświęcono dzień 14 lutego, kiedy to Bułgarzy udają się do winnic, by podciąć winorośla i podlać je winem.  Bułgarskie wina odmianowe z cabernet sauvignon i merlota cieszą się dużą popularnością. W Polsce bardzo lubianym winem z Bułgarii jest Kadarka. Wśród lokalnych odmian na szczególną uwagę zasługują wina typu melnik, rubin i marud. W Bułgarii uprawia się winorośla o ciemnej skórce w pobliżu Morza Czarnego, a również Doliny Trackiej, Równiny Dunaju oraz Doliny Róż. Większość bułgarskiej produkcji stanowią wina czerwone, tylko 30% to wina białe i różowe.

Wino na każdą kieszeń

Ja zachęcam do wypróbowania bułgarskiego wina czerwonego Bulgarien. Na butelce znajduje się etykieta z następującym opisem: Wysokogatunkowe wino gronowe produkowane według oryginalnej technologii ze szczepów Cabernet Sauvignon i Merlot o pięknej ciemnoczerwonej barwie, zdecydowanym subtelnym smaku i wyraźnym owocowym aromacie. Wino należy otworzyć godzinę przed spożyciem. Producent sugeruje, że wino warto łączyć z dziczyzną, wędlinami i generalnie daniami mięsnymi. Warto dodać, że ten czerwony alkohol nadaje się do dojrzewania w butelce w pozycji leżącej. Największą jego zaletą jest jednak cena  wina – za 750 ml zapłacimy nie więcej niż 15 złotych 🙂 Polecam zakup wszystkich smakoszom wina gronowego półsłodkiego i nie tylko 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *