Wino jeżynowe – smak, do którego chcę wracać

Niepowtarzalny smak wina z jeżyn pozostaje w pamięci na dłużej. Dziś zapraszam na moją krótką ocenę wina, które miałam okazję pić ostatnio na weselu mojej przyjaciółki. Mogen Davis Blackberry to wyjątkowe wino, które musicie spróbować. To wino czerwone, słodkie pochodzące z USA. Jego smak jest jedyny w swoim rodzaju. Będzie do niego wracać ciągle.

Wino jeżynowe piłam kilka dobrych lat temu. Był to trunek domowej roboty (wykonanie mojego dziadka). Było to bardzo dobre wino półsłodkie z nutką goryczy. Dziadek zbierał owoce wzdłuż polnych dróg, oczyszczał z szypułek i schładzał w piwnicy. Wino leżakowało pół roku zanim dziadek dał wszystkim do wypróbowania. W pamięci został mi jego zapach, przypominający nieco jagody rosnące w lecie.

źródło: http://www.euro-wino.pl/

źródło: http://www.euro-wino.pl/

Mogen Davis Blackberry przypomina mi nieco wino z czasów wakacji u dziadka. To wino inne niż wszystkie słodkie czerwone trunki, jakie piłam do tej pory. Mnie zachwycił swoim zapachem oraz kolorem. Wyraźnie wyczuwalna jeżynowa nuta sprawia, że degustacja staj się niezapomnianą chwilą. Wino jest bardzo dobre, ma słabo wyczuwalny alkohol, świetnie pasuje do deserów.

Jest to wino koszerne, produkowane z winogron uprawianych na zachodnim wybrzeżu USA (w okolicach Pensylwanii). Ma głęboki, rubinowy kolor, który świetnie prezentuje się w każdym kieliszku do wina. Co ciekawe – jest to wino z certyfikatem, zatem produkowane jest w sposób staranny i higieniczny. Certyfikat  Rabbiego J.H.Ralbaga oznacza, że trunek ten jest wolny od wszelkich zakazanych substancji i produkowany wedle ściśle określonych przepisów przez religijnych Żydów. Wino kosztuje około 20 złotych – w niektórych sklepach online możecie kupić już za 19 złotych. Jest dostępne wnielicznych hurtowniach. To trunek, który zajmuje w świecie win deserowych miejsce pierwsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *