W czekoladzie siła

Za oknem małymi kroczkami nadchodzi polska jesień, temperatura powietrza wieczorem staje się coraz niższa, a na niebie większe zachmurzenie. Powoli dopada mnie przesilenie jesienne. Takie dni spędziłabym pod kocem z dobrą książką i oczywiście czekoladą. Bez tej słodkości nie wyobrażam sobie życia…A Wy też kochacie czekoladę? Wiem, wiem od czekolady się tyje. Ale czekolada to nie tylko zbędne kalorie, tłuszcz i cukier, ale również źródło witamin i minerałów, niezbędnych do codziennego funkcjonowania organizmu.

cukier-gastronomie-hotele-plUważam, że czekolada to najbardziej popularny produkt spożywczy. Wszyscy uwielbiamy artykuły cukiernicze, często je kupujemy i cieszymy się ich pysznym smakiem. Okazuje się, że czekolada to najzdrowszy wybór ze wszystkich słodyczy, ponieważ dostarcza nam magnezu, który ułatwia wchłanianie wapna i przeciwdziała stresowi.

W czekoladzie znajdziemy wiele składników biochemicznych, m.in.: kofeina, fenylotylamina, teobromina. Po zjedzeniu kostki czekolady rośnie w mózgu poziom neuroprzekaźników, poprawia się nasz nastrój i odczuwamy przyjemność.

W dzisiejszych czasach dostępne są różne produkty spożywcze zawierające czekoladę, tj.: wafelki, batoniki, cukierki. Jednak najwięcej substancji aktywnych zawiera gorzka czekolada.

Kupując tabliczkę czekolady powinniśmy zwrócić uwagę na jej skład. Tylko produkty zawierające kakao w czystej postaci dostarczają magnezu. Wiele artykułów „czekoladopodobnych” kusi ceną, kolorowym opakowaniem i gratisami. Mimo wszystko warto inwestować w czekolady wysokiej jakości. Polecam produkty Wedel!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *