Środki czystości na świąteczne porządki

Nadszedł czas przedświątecznych porządków w moim domu. Tradycyjnie nie wiedziałam od czego zacząć. Czyszczenie dywanów, mycie okien, pranie firanek, zabielanie brudnych ścian – co mnie jeszcze czego w grudniu? Postanowiłam zrobić listę spraw pilnych, koniecznych i niepilnych. Udałam się do Odido po artykuły chemiczne. Bez dobrych detergentów nie wygram z plamami, kurzem i zabrudzeniami w moim domu. Dziś podzielę się z Wami sprawdzonymi środkami czystości. Dobra chemia gospodarcza to połowa sukcesu.

Zwykle już na początku grudnia zabieram się za generalne sprzątanie domu. Nie lubię odkładać mycia okien na później. Tym bardziej, że pogoda sprzyja ostatnio wietrzeniu mieszkania. Postanowiłam przetestować nowy płyn do mycia szyb Aro z rozpylaczem. 500 ml środku wystarczyło mi na umycie ośmiu okien i dwóch luster. Największą zaletą produktu Aro jest cena – jedyne 2 złote.

W Odido kupiłam także tanie ściereczki do zmywania również marki Aro oraz mleczko do czyszczenia kuchni. Niebawem zajmę się robieniem generalnych porządków w przestrzeni kuchennej. Chyba zacznę od polerowania mebli. Przydarzą mi się także sprzęt do sprzątania i środki czystości, które kupiłam ostatnio w Makro (worki na śmieci, ściereczka gąbczasta, wkład do mopa oraz czyściki). Zastanawiam się czy w tym roku nie darować sobie czyszczenia dywanów i oddać je w profesjonalne ręce.  W ostateczności zapłacę za pranie chemiczne i po problemie. Nie wiem jak dla Was, ale dla mnie dom musi lśnić i pachnieć w czasie Świąt Bożego Narodzenia. Lubię zapach świeżo upranych firanek i dywanów. W łazience glazura powinna błyszczeć. Do czyszczenia fug używam mleczka firmy Aro. Wystarczy na starą szczoteczkę do zębów nałożyć odrobinę mleczka, aby pozbyć się zabrudzeń na dłużej. Porządkując mieszkanie staram się dotrzeć do wszystkich kątów. Najwięcej kurzu gromadzi się w kaloryferach i w żaluzjach – o tych miejscach najczęściej zapominamy podczas generalnych porządków. Z przedpokoju chowam jesienne kurtki i buty do szafy, aby goście mieli gdzie zostawić odzież wierzchnią. Na koniec zamierzam poukładać naczynia  i wyczyścić sztućce oraz porcelanę. To chyba tyle planów związanych ze sprzątaniem na ten tydzień.  Mam nadzieję, że dam radę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *