Soki owocowe na poświąteczne oczyszczanie organizmu

Nie wiem jak Wy, ale ja czuję się zmęczona świątecznym biesiadowaniem. Postanowiłam zrobić sobie detoks z sokami owocowymi w ramach wolnego weekendu. Soki owocowe to najszybszy sposób na oczyszczenie organizmu ze produktów przemiany materii. Regularne picie tych artykułów spożywczych pozwala cieszyć się promienną cerą, lśniącymi włosami i lepszym samopoczuciem każdego dnia. Soki owocowe polecam wszystkim, którzy chcą wyglądać olśniewająco na balu sylwestrowym.


Po świętach magazynujemy w organizmie wiele toksyn, które nagromadziły się w wyniku spożywania produktów ciężkostrawnych, alkoholu i słodyczy. W tym czasie spędzamy wiele chwil w pozycji siedzącej, ograniczamy w mniejszym stopniu ruch i aktywność fizyczną na świeżym powietrzu. Sprzyja temu także długi weekend, który trwa w przypadku niektórych osób aż do 07.01. Jeżeli zaczniecie od dziś dietę oczyszczającą sokami, możecie liczyć na to, że po dwóch dniach poczujecie się lekko, pozbędzie się obrzęków pod oczami. Wystarczy wypijać około 2 litrów świeżo wyciśniętych soków z owoców oraz jeść lekkostrawne posiłki. Wszystkim polecam jabłka, owoce cytrusowe oraz pomidory na kompleksowy detoks poświąteczny.

sokowirówka-gastronomie-hotele-plSok jabłkowy pozwoli w kilka dni pozbyć się toksyn i poprawić koloryt skóry. Równie skuteczny jest sok pomidorowy, zawierający antyoksydanty, opóźniający procesy starzenia się organizmu. Polecam także sok z cytryny na czczo codziennie rano, bo oczyści organizm ze zbędnych produktów przemiany materii, które nagromadziły się w czasie snu. Wystarczy zmieszać około 250 mln wody mineralnej ze szklanką soku z cytryny. Owoc wspaniale oczyszcza organizm z nierozpuszczalnych soli i śluzu. Podczas odtruwania organizmu unikajmy następujących produktów: nabiału, glutenu, soi, kawy, alkoholu, wieprzowiny, wołowiny, cukru.

Oczyszczanie organizmu nie musi wiązać się z rygorystycznym przestrzeganiem diety. Wystarczy wyeliminować niektóre produkty z codziennych posiłków oraz wprowadzić owoce i warzywa w postaci surowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *