Skuteczne sposoby na mycie szyb

Warto po wakacjach znaleźć czas na profesjonalne umycie okien. Od razu lepiej patrzy się na świat zza czystej szyby 🙂 Wprawdzie w myciu okien nie ma nic trudnego. Warto jednak wspomnieć o kilku sposobach, dzięki którym czynność stanie się nie żmudną koniecznością, ale szybkim epizodem pielęgnacyjnym. Oto kilka porad, które stosuję od pewnego czasu, gdy myję okna.

Wybieraj ściereczkę z mikrofibry

Czym myjecie okna? Jedni praktykują ręczniczki papierowe, inni sami wycinają szmatki ze starych, bawełnianych koszulek. Ja polecam wszystkim zakup ściereczek z mikrofibry. Pewnie wiele Pań stosuje tego rodzaju akcesoria kuchenne w swojej gastronomii, np. do wycierania kuchenek gazowych wykonanych ze stali nierdzewnej lub czyszczenia mebli kuchennych. Mikrofibra jest jedyna w swoim rodzaju, bo nie pozostawia smug i nieestetycznych zacieków. Wystarczy przetrzeć szybkę, by błyszczała świeżością.

źródło: pinterest

źródło: makro.pl

Naturalne receptury na płyny do szyb

Jeżeli zabraknie wam artykułów chemicznych, to możecie zrobić domowy płyn oparty recepturą na wodzie i wodzie lub wodzie i occie (na litr wody 8 łyżek soli lub octu). Szukając produktu, który szybko umyje szyby i nie pozostawi smug, weźcie pod uwagę jego skład. Płyny z alkoholem są najlepszym wyborem, bo szybko odparowują z powierzchni szkła, nie zostawiając po sobie żadnych śladów.

Rękawiczki do mycia

Warto zakupić dobre rękawice o elastycznej fakturze. Nie polecam mycia okien bez nich, bo nie tylko zniszczymy sobie wrażliwą skórę dłoni, ale także możemy pozostawić palce na szybie, które trzeba będzie dodatkowo polerować.

Ściągaczka do mycia szyb

To bardzo wygodny gadżet przydatny w każdym domu. Jej końcówka jest zbudowana z miękkiej gąbki lub gumki. Można ją wymienić w każdej chwili. Taka myjka jest bardzo poręczna. Pasuje nawet do kilka teleskopowego, co pozwala na mycie okien bez wychodzenia na stołki.

Godne i tanie produkty do mycia okien znajdziecie w ofercie Aro. Gąbki, ściereczki i płyny oraz bogata gama produktów jednorazowych!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *