Ranking najlepszym cukierków

Chyba wszyscy lubimy cukierki. Mi osobiście kojarzą się z dzieciństwem, bo często były formą nagrody od dziadków za grzeczne zachowanie i posprzątany pokój. Niegdyś cukierki były towarem luksusowym – jedliśmy je z rodzeństwem jedynie „od święta”. Obecnie te słodkie produkty spożywcze to żaden rarytas, nawet zwykła „przygryzka”, którą mamy zawsze pod ręką – czy to w domu – czy to w pracy. Ostatnio sprawdziłam jakie cukierki spożywaliśmy najczęściej we wrześniu 2013 roku.

Poniższe dane zostały zaprezentowane w rankingu słodyczy na stronie okazje.info i zostały opublikowane 03.10.2013. Ku mojemu zaskoczeniu, Polacy najczęściej kupują trufle dekoracyjne od Vobro z Brodnicy. To najnowszy hit w artykułach cukierniczych w bardzo dobrej cenie. Za 1 kg zapłacimy około 17 zł. Czekoladowa trufla oblana jest ciemną czekoladą i nasączona alkoholem.

trufle-cukierki-gastronomie-hotele-pl

W czołówce znalazła się także Mieszanka Krakowska oraz Michałki Zamkowe od Wawel. Dostaniemy je również w białej czekoladzie, dzięki temu są urozmaiceniem klasycznego smaku Michałków. Wawel oferuje produkty zapakowane w torebki oraz eleganckie opakowanie, które świetnie pasuje na słodki upominek.

cukierki-michałki-gastronomie-hotele-pl

Nie zdziwiła mnie obecność flagowych artykułów cukierniczych szwajcarskich mistrzów czekolady. Oczywiście chodzi mi o Lindt. Słodycze cieszą się dużym uznaniem w całej Europie. Czekoladki Lindor Assorted posiadają delikatne i rozpływające się nadzienie w trzech smakach: mlecznym, deserowym i białym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *