Pyszne i zdrowe: herbaty owocowe

Z pewnością wiecie, że codziennie powinniśmy wypijać minimum dwa litrów płynów w ciągu dnia. Dzięki temu nasz organizm jest w stanie funkcjonować w pełni sił: mamy energię do działania i czujemy się dobrze. Odpowiednia ilość płynów organizmie jest znacząca dla prawidłowej gospodarki hormonalnej, przemiany materii i wyglądu skóry. Jeżeli macie już dosyć picia tylko wody, możecie spróbować pyszne i równie zdrowe herbatki owocowe.


Zdrowotna moc
Czy wiecie, że herbaty owocowe nie tylko świetnie smakują, ale są również dobrym remedium na niektóre bolączki? I tak: herbatka żurawinowa jest najlepszym sposobem na kłopoty z pęcherzem i inne dolegliwości urogenitalne. Gdy dopadnie Was grypa lub przeziębienie, wypijcie herbatkę malinową. Owoce te bowiem mają właściwości napotne i przeciwgorączkowe. Herbatka z aronii jest dobrym sposobem na poprawę przemiany materii. W wielu owocowych herbatach znajdziecie hibiskusa, który nie tylko nadaje napojowi ciemny kolor, ale również jest cennym źródłem witaminy C i korzystnie wpływa na pracę serca. Niektóre herbaty zawierają także malwę sudańską o podobnych właściwościach jak hibiskus.

źródło:herbata.com.pl

źródło:herbata.com.pl

źródło:rossnet.pl

źródło:rossnet.pl

Susz owocowy czy torebka?
Prawdziwe herbaty owocowe zawierają w sobie tylko i wyłącznie susz owocowy! To co znajdziecie w większości supermarketów i hurtowni, jest tylko młodszą siostrą prawdziwej herbaty owocowej. Dlatego kupując artykuły spożywcze zawsze trzeba czytać ich skład – dotyczy to także herbat. W wielu herbatkach z torebki znajdziecie więcej aromatów i dodatków niż owoców. Tak przyrządzony napój nie tylko jest niezdrowy, ale również niezbyt dobrze smakuje. Gdzie zatem kupować sprawdzone mieszanki owocowe? Jedyne miejsce, które jestem w stanie polecić Wam z czystym sumieniem to herbaciarnie i stoiska w marketach. Tam znajdziecie nie tylko mieszkanki owocowe, ale także smaki herbat z całego świata.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *