Ociekacz do naczyń – bez niego ani rusz

Wiem, że większość z Was ma zmywarkę. Bez niej ani rusz. Ale nie wierzę w to, że nie myjecie naczyń w zlewie. Tak czy siak trzeba umyć ten kubek, talerzyk czy dwa widelczyki. Chyba że wstawiacie wszystkie naczynia do AGD i uruchamiacie zmywarkę, gdy będzie pełna. Ale… Do końca to nie jest dobry pomysł, bo w urządzeniu gromadzą się bakterie, pleśń.. Oj sami przecież wiecie! Mycie naczyń jest nam pisane, czy chcemy czy nie. Co wtedy robić z mokrymi talerzami? Konieczne staje się kupienie ociekarki. Bo przecież nie będzie ustawiać naczyń na blacie kuchennym lub ociekarce wbudowanej w zlew. Oto kilka propozycji, dzięki którym stwierdzicie, że ociekarki nie są tylko reliktem dawnych czasów. Są wciąż trendy!

Plastikowa ociekarka Joseph Joseph

pol_pl_Joseph-Joseph-ociekacz-suszarka-do-naczyn-Arena-zielona-9599_1Plastikowe akcesoria kuchenne są łatwe w utrzymaniu czystości. Produkty Joseph Joseph cenię za unikalny design, nowoczesne rozwiązania i wysoką jakość. Zielona ociekarka świetnie pasuje do mojej kuchni. Idealnie pomieści i talerze, i talerzyki, i kubki, i szklanki oraz sztućce. Przegródki bezpiecznie trzymają naczynia bez obaw o zarysowanie i pobicie. Funkcjonalna suszarka na naczynia ma 4 wbudowane pojemniki oraz wylewkę, z której można szybko zlać wodę.

Narożna ociekarka ze stali nierdzewnej

pol_pm_Narozny-koszyk-do-naczyn-ociekacz-suszarka-4459_2Stal stali nie równa. Z pewnością nieraz borykaliście się z rdzą znajdującą się na stalowych akcesoriach do kuchni. Niektóre ociekarki ze stali są dodatkowo zabezpieczone przed korozją, bo pomalowane specjalną farbą. Dużą ich zaletą jest funkcjonalność, można je zamontować w miejscu, w którym nie będą przeszkadzać podczas zmywania, np. w rogu. To dobre rozwiązanie do małych kuchni, w których każdy metr sześcienny jest na wagę złota. Ociekarka na zdjęciu firmy Wenko pomieści ok. 4 kubki i 11 dużych talerzy. Jest dwuczęściowa (ociekacz + wyjmowana podstawka). Jest idealna do każdej kuchni.

Źródło grafiki: strona producentów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *