Niezbędnik w kuchni – toster

Są takie AGD, bez których nie wyobrażamy sobie życia. Do ich grona z pewnością należy toster. Jeszcze kikanaście lat temu niektóre sprzęty gospodarstwa domowego były towarami luksusowymi, używanymi i kupowanymi przez najbardziej majętne osoby. Mam na myśli np. ekspres ciśnieniowy do kawy czy multicooker. Dziś prawie każdy może pozwolić sobie na zakup ulubionego AGD – nie tylko na promocji:) Jakiś czas temu wymieniłam toster na nowy. Dziś kilka porad, które przydadzą się kupującym tego typu sprzęt kuchenny.

Śniadanie z tosterem jest przyjemniejsze. Grzanki, zapiekane kanapki i inne pyszności na ciepło – to wszystko przygotujemy, jeżeli ustawimy na kuchennym blacie zaraz pod ręką toster. To bardzo proste w obsłudze urządzenie pokocha każdy, bo szybko podgrzewa ulubione przekąski. Eleganckie wzornictwo AGD sprawia, że toster może być ozdobą każdego kuchni. Ba! Nawet kropką nad „i”, wyróżniającą się na tle innych gadżetów kuchennych. Jaki dobry toster wybrać?

Im większa moc, tym szybsze śniadanie

Moc jest najważniejszym parametrem, jeśli chodzi o toster. Od niej zależy, jak szybko AGD będzie ogrzewało chleb i opiekało grzanki. Tostery dostępne na rynku mają moc od 600 do 1500 W. Polecam zakup urządzeń powyżej 1000 W. Warto kupić ADG, które ma funkcję regulacji mocy.

Ile szczelin na kromki, tyle grzanek

W wielu tosterach najczęściej występują dwa otwory na chleb. Wygodnym rozwiązaniem dla dużej rodziny są AGD z czterema szczelinami. Jeżeli jednak rzadko korzystasz z tostera, w zupełności wystarczy Ci sprzęt na dwa otwory.

Im mocniejsza obudowa, tym lepiej

Kupując toster, weźcie pod uwagę rodzaj zabudowy AGD. Ważne jest to, aby była izolowana, dzięki temu sprzęt będzie utrzymany w bezpiecznej temperaturze. Metalowa i kolorowa obudowa cieszy się największym zainteresowaniem wśród kupujących, ponieważ nie tylko spełnia swoje funkcje, ale także dobrze wygląda na blacie kuchennym.

Kupując toster zwróćcie uwagę także na funkcje, jakie ma urządzenie. Z pewnością potrzebny będzie wskaźnik temperatury i pokrętło regulujące czas opiekania. Niektóre opiekacze posiadają również systemy podnoszące kromki chleba. Na rynku znajdziecie bogatą gamę produktów. Polecam zakup AGD z górnej półki (powyżej 200 złotych za opiekacz).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *