Mrożone warzywa na patelnię

Kiedy nie ma czasu na gotowanie obiadu, sięgam do zamrażarki po warzywa na patelnię. Mrożonki warzywne zawsze kupuję w zapasie, aby w razie potrzeby sięgnąć po smaczne, szybkie i proste danie dla rodziny. Do mrożonych warzyw zwykle podaję kurczaka (filet lub udko). Praktycznie w każdym sklepie spożywczym możemy znaleźć paczki mrożonek. W ich składzie znajduje się najczęściej marchewka, brokuły, cukinia, pieczarki, ziemniaki, kalafior, fasola szparagowa i cebula. W zależności od producenta skład mrożonych warzyw ulega zmianie. Na szczególną uwagę zasługują jednak mrożonki Hortex.

Przygotowanie mrożonych warzyw na patelni zajmuje mi kilkanaście minut (około 15-20). Produkty zawsze duszę pod przykryciem na oliwie z oliwek lub oleju roślinnym tak długo, aż warzywa zmiękną. W tym czasie kroję w kostkę pierś z kurczaka i smażę na drugiej patelni. Warto posypać mięso przyprawą do kurczaka (polecam Prymat). Moje ulubione warzywa na patelnie Hortex to mieszanka z przyprawą włoska, w której znajdują się duże kawałki brokuł, cukinia, bakłażan, por, seler i marchewka.

mrożonki

Jeżeli chodzi o skład mrożonek, polecam sprawdzić zawartość tłuszczu roślinnego. Jego obecność w artykule spożywczym świadczy, że jest on przetworzony. Utwardzony tłuszcz roślinny to tłuszcz trans, który wpływa niekorzystnie na zdrowie. Warto zatem wybierać te mrożonki, które nie zawierają tłuszczu. Odradzam żółte warzywa na patelnię marki Frosta, które mają w składzie 3,2 g tłuszczu utwardzonego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *