Mleko na dobry sen – czy naprawdę pomaga?

Czy zdarza się Wam, że mimo dużego zmęczenia nie mogliście zasnąć? Co wtedy robiliście? Czy liczenie baranów pomaga? Bo ja mam jeden sposób na szybkie zaśnięcie. Jest nim kakao. Tak! Ten smaczny napój piję od dzieciństwa. Na kłopoty z zasypianiem mleko piły jeszcze nasze prababcie. Jednak naukowcy zgodnie twierdza, że picie mleka na dobry sen to mit jakich wielu.. Mimo wszystko wszystkim polecam dobre kakao do poduszki.

Szklanka mleka

makro.pl

makro.pl

Podobno wypicie szklanki mleka przed snem działa jak zwykle placebo. W mleku znajduje się białko, które wręcz utrudnia zasypianie – twierdzą naukowcy. Zwiększa ono bowiem poziom cukru we krwi, w efekcie dochodzi do zwiększenia poziomu wydzielania insuliny, która wysyła impulsy do mózgu do ośrodka głodu. Organizm będzie domagał się substancji odżywczych i nie będzie mógł zasnąć. Naukowcy proponują zastąpić picie mleka sokiem z wiśni, substancje w nim zawarte zwiększają poziom melatoniny we krwi.

Mleko jest dobre na wszystko

Teorie teoriami. Badania badaniami. Dla mnie mleko jest dobre na wszystko. Gdy nie mogę zasnąć, sięgam po szklankę mojego ulubionego mleka łowickiego i od razu robi mi się lepiej. Mleko łowickie to artykuł spożywczy, który jest produkowany z wyselekcjonowanego surowca i podawany systematycznej kontroli. Moje dzieci mogą pić tylko ten rodzaj mleka. Najlepiej z kakao lub z miodem – taki zestaw serwuje im zawsze wieczorem do poduszeczki. Ewentualnie budyń na mleku to kolejne słodkie rozwiązanie dla najmłodszych. I jakie zdrowe. Ciepły budyń polewam sokiem wiśniowym lub malinowym. Pyszności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *