Maszynka do domowych lodów: moje must have

Marzy mi się maszynka, w której przygotuję domowe lody. Szczerze mówiąc mam dość przetworzonych lodów, w których więcej jest konserwantów, substancji słodzonych i zagęstników niż śmietanki, mleka oraz owoców. Moje dzieci, jak wszystkie pociechy, uwielbiają lody. W trosce o ich zdrowie pragnę zakupić nowoczesne AGD, które zajmie honorowe miejsce w mojej kuchni tego lata! Dziś krótki poradnik – na co zwrócić uwagę podczas zakupu maszynki.

AGD idealne

Wybór urządzeń do tego typu lodów jest coraz większy na rynku. Przed rozpoczęciem pracy AGD należy umieścić misę w zamrażalniku na kilka godzin wcześniej. Gdy misa będzie gotowa, należy umieścić w niej przygotowaną wcześniej kremową papkę ze śmietany i owoców. Do włączonej maszynki należy wlać masę. Urządzenie damo miesza i mrozi papkę, trwa to od 20 do 60 minut. Pod koniec mrożenia należy wsypać dodatki, na które mamy ochotę (bakalie, kawałki orzechów i czekoladę. Gdy przygotujemy lody w maszynce, możemy je podać od razu do zjedzenia lub zamrozić w zamrażarce. Uwaga! Po kilku godzinach szybko staną się bardzo twarde, ponieważ nie zawierają substancji spulchniających.

Ważne parametry maszynki

Gdy się zdecydujemy za zakup AGD do robienia lodów, warto zwrócić uwagę na jej pojemność. To szalenie ważny aspekt. Maszynki 0,5 litrowe są zdecydowanie za małe. Lepiej zainwestować pieniądze w  AGD posiadające wkład o pojemności minimum 1 litra. Nie bez znaczenia jest także moc, im większa tym lepiej.

Ja osobiście polecam tego typu AGD, bo dzięki niemu kręcę lody rodzinie tylko  z naturalnych składników, które są bezpieczne dla zdrowia moich dzieci. Jest to szczególnie ważne dla mam, których dziecko ma alergię na krowie mleko. W wielu lodach kupowanych w sklepie jest to podstawowy składnik. W zaciszu domowego ogniska można przygotować także lody z mleka sojowego, ryżowego z dodatkiem lub bez jaj. UWAGA! Lody z maszynki, które były mrożone, należy wyciągnąć minimum na godzinę przed podaniem, by zdążyły zmięknąć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *