Mały osiedlowy biznes: sklep spożywczy

Mały biznes może dać wiele satysfakcji – nie tylko wynikającej z przychodów, ale również z możliwości bycia niezależnych, porzucenia pracy na etapie i szansy na swój biznes, a więc rozwinięcie skrzydeł. Dzisiaj chciałabym podzielić się z wami moją obserwacją dotyczącą sklepów osiedlowych. Jeszcze dwa lata temu głośno było o tym, że hipermarkety wyprą z rynku wszystkie małe sklepiki. Mimo złych prognoz sklepy osiedlowe nie zniknęły. Co więcej – zauważyłam, że powstają sieciówki, tj. Odido, które mają się całkiem bardzo dobrze:) Nic dziwnego, nie wszyscy potrafią się odnaleźć w takim molochu jakim jest supermarket. W sklepie osiedlowym czeka na nas miła obsługa, zaprzyjaźniona pani i przede wszystkim nie tracimy czasu na kilkunastominutowe stanie w kolejkach do kasy.

lodówka ze słodkościami w sklepie spożywczym (źródło:pinterest)

lodówka ze słodkościami w sklepie spożywczym (źródło:pinterest)

Ostatnio wiele mówi się o tym, że umeblowanie sklepu przekłada się na wyniki sprzedażowe. Ja również podpisuję się pod tym stwierdzeniem. Na przykładzie stacji bezszynowej to zjawisko widać w pełnej krasie. Właściwa ekspozycja towaru, możliwość wędrówki między półkami i segregacja asortymentu na działy – to wszystko sprawia, że sklep staje się miejscem przyjaznym dla klienta. Dlatego bez względu na to czy jest to stacja benzynowa czy sklepik osiedlowy właściwe zaprojektowanie przestrzeni sprzedażowej pomaga nie tylko stworzyć dobre wrażenie u klienta, ale także ułatwia poruszanie się po sklepie.

Niezmiernie ważnym aspektem jest wyposażenie sklepu. Lodówka – przede wszystkim jest miejscem zauważalnym przez każdego klienta. Ważne jest to, aby została zabudowana i przechowywała produkty według określonego schematu. Równie istotny jest sposób ekspozycji – ustawienie wieszaków, stołków i mankietów – to wszystko ma znacznie. Nie zawsze duża powierzchnia sklepu jest atutem, wielu klientów ceni sklepy osiedlowe za ich minimalizm, uniwersalność i asortyment pozwalający kupić to co chcielibyśmy mieć w danej chwili pod ręką. Ponadto – miła obsługa, muzyka i estetyka pomieszczenia – te czynniki również mają znaczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *