Mała czarna w podróży…Moja kawa zawsze ze mną

Wprawdzie w lecie nie wszystkich zadowoli smak gorącej kawy, jednak ja nie potrafię rozpocząć dnia bez wypicia kubka ulubionej małej czarnej. W wakacje bardzo często się przemieszczam i skazana jestem na kawę z automatu. Nie cierpię smaku z maszyny, w najmniejszym stopniu nie dorównuje mojej ulubionej kawie o poranku (mam na myśli kawę RIOBA). Postanowiłam przygotować się na tegoroczne wojaże i zakupić solidny termos. Sprawdźcie co znalazłam. Niby zwykłe akcesorium,  a jak cieszy oko.

Hurtownie z akcesoriami do kuchni to moje królestwo. Mogę spacerować godzinami po sklepie i oglądać nietuzinkowe gadżety kuchenne, poręczne AGD i wszelkiego rodzaju ceramikę. Chciałabym mieć tysiące kubków, filiżanek i kolorowych szklanek w mojej małej gastronomii. Marzy mi się ściana-półka na kubki, na której mogłaby wystawiać przeróżne akcesoria, które dostałam od przyjaciół, znajomych i kupiłam podczas licznych podróży do Europy. Na tej półce znalazłoby się miejsce dla niektórych termosów. Chyba najbardziej podobają mi się te kolorowe, w pastelowych odcieniach z elementami florystycznymi. Termosy idealnie komponują się z kuchnią w stylu pastelowym, prowansalskim i retro.

źródło:pinterest

źródło:pinterest

źródło:pinterest

źródło:pinterest

źródło:Pinterest

źródło: pinterest

 

 

Takie termosy spełniają moje oczekiwania, ponieważ znajdzie się w nich miejsce na zawartość małej czarnej i są szalenie oryginalne. A ja kocham wszystko co inne, pastelowe i przełamujące klasyczne wzornictwo. Termosy ze zdjęć idealnie wkomponowują się w filozofię mojej kuchni. Z pewnością termos wykorzystam na krótkie rodzinne wycieczki i może na małe wypady w góry. Nakrętka w termosie pełni rolę kubka, nie muszę wozić ze sobą szklanek i kombinować jak tu szybko wypić kawę w pociągu czy na rowerze. Wykonane ze stali nierdzewnej termosy powinny posłużyć przez lata (mam taką nadzieję).
A Wam jak się podoba moja pastelowa kolekcja termosów?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *