Magia świec na stole wigilijnym

Bożonarodzeniowe dekoracje mogą być proste, nietuzinkowe i przede wszystkim tanie. Wystarczy odrobina kreatywności i szczypta fantazji, aby wyczarować z prostych artykułów papierowych, kolorowych świec i zielonych gałązek świerku naprawdę niepowtarzalne ozdoby, np. na stół wigilijny. Ja osobiście nie wyobrażam sobie świąt Bożego Narodzenia bez obecności świec. Za ich pomocą można szybko i tanio zmienić wystrój wnętrza każdego domu. Świece bowiem budują ciepłą atmosferę rodzinną i otulają mieszkaniem przyjemnym blaskiem. Nie może ich zabraknąć podczas wieczerzy wigilijnej. Poniżej moje inspiracje.


Blask palących się świec na stole tworzą w domu niezapomniany bajkowy klimat świąt. Dzięki takim elementom jak kształt, kolor, zapach oraz blask wpływają na zmysły i pomagają uspokoić myśli podczas wspólnego biesiadowania. Obecność świec w domach jest tradycją chrześcijańską znaną jeszcze w X wieku naszej ery. Nawet proste świece mogą być niebanalną ozdobą jeżeli wstawimy je do stoika ze świerkiem i czerwoną kokardą. Świeczki mogą być również ozdobą choinki, ścian, półek, ław i stolików. Same w sobie są interesującą dekoracją. Wiele z nich dobrze prezentuje się w świecznikach lub jest inspiracją do przygotowania efektownej dekoracji. Poniżej kilka inspiracji na dekoracje stołu za pomocą świec.

świece w otoczeniu błyszczących dodatków (źródło:pinterest.com)

klasyczne świece w otoczeniu błyszczących dodatków prezentuje się efektownie (źródło:pinterest.com)

czerwone świece w stroiku są najważniejszym elementem (źródło:pinterest.com)

czerwone świece w stroiku są najważniejszym elementem (źródło:pinterest.com)

 

nawet proste świece stają się ozdobą w święta (źródło:pinterest.om)

nawet proste świece stają się ozdobą w święta (źródło:pinterest.om)

dekoracja, którą wykonasz sam (źródło:pinterest.com)

dekoracja, którą wykonasz sam (źródło:pinterest.com)

Świece na stół wigilijny kupimy praktycznie wszędzie. Nie radzę ograniczać się tylko do sklepów z artykułami gospodarstwa domowego. Polecam zakupy online i skorzystanie z ofert hurtowni. Zakupy świec przez internet możecie zrobić przy okazji wyposażenia domu w inne artykuły spożywcze i chemiczne. Wiele modeli w atrakcyjnych cenach znajdziecie w Makro.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *