Kupujemy grill elektryczny

„Udomowiona” wersja grilla. Wygodny sprzęt, który nie wymaga podkładania węgla drzewnego, wyrzucania popiołu, pilnowania mięsa i warzyw, aby się przypadkiem nie zwęgliły. Bez konieczności grillowania o określonej porze roku (tylko wiosną i latem). Z grillem elektrycznym wszystko jest możliwe. To AGD, które po prostu opłaca się mieć! Jakie są rodzaje grillów elektrycznych? Czym się kierować podczas zakupu? Jak czyścić elektryczne akcesorium? O tym dzisiaj:)

Wybór akcesoriów do kuchni jest naprawdę duży. Jeżeli dysponujecie dużą kwotą pieniędzy, innymi słowy – nie zamierzacie oszczędzać na nowym zakupie – to polecam zakup trwałych grillów stołowych o dużej mocy (np. marki Zelmer lub Tefal). Nieco większych rozmiarów są grille stojące, możemy wykorzystać je w kuchni oraz podczas garden party. Wyglądem przypominają grille na węgiel. Możemy je postawić na balkonie i na świeżym powietrzu. W ofercie sklepów znajdziemy również grille z rusztem lub z płytą. Kilka potraw jednocześnie można przygotować na grillu tradycyjnym z montowanym rusztem.

grill elektryczny Tefal (źródło:pinterest)

grill elektryczny Tefal (źródło:pinterest)

grill elektryczny Philips (źródło: pinterest)

grill elektryczny Philips (źródło: pinterest)

Ogromną wadą tego typu akcesoriów jest to, że niezmiernie trudno się je czyści. Teflonowa płyta jest komfortowa w czyszczeniu. Do wyboru mamy także grille otwarte i zamknięte. Urządzenia zamknięte przypominają zwykłe opiekacze. Świetnie sprawdzają się w przygotowywaniu grillowanych kanapek, tostów oraz ryb. Grill opieka z dwóch stron. Akcesoria kuchenne otwarte powinny mieć dołączoną pokrywę, bo jej obecność podczas grillowania przyspiesza proces przygotowywania potrawy do zjedzenia. Jeżeli zdecydujecie się na zakup grilla elektrycznego, weźcie pod uwagę modele z funkcją automatycznego włącznika i zabezpieczacza przed przegrzaniem. Koniecznie zakupcie modele z regulacją temperatury.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *