Kilka sprawdzonych sposobów na przechowywanie pokrywek do garnków

Podczas gotowania przeszukujecie nerwowo szafkę w celu znalezienia tej właściwej pokrywki? Niekiedy wyciągacie wszystkie pokrywki, by wybrać tę odpowiednią, robiąc przy tym wiele niepotrzebnego hałasu? Pokrywki są nieporęczne, zajmują wiele miejsca  i zwykle przeznaczamy dla nich dalekie zakątki głębokiej szafki kuchennej. Jak zorganizować przestrzeń w kuchni, by nie z łatwością znaleźć pokrywkę w stosie naczyń, garnków i patelni? Oto kilka skutecznych rozwiązań.

Relingi na drzwiczkach

Niektóre rozwiązania do kuchni możemy wziąć pod uwagę jeszcze na etapie powstawania projektu. Gorzej, gdy decydujemy się na zakup gotowych mebli modułowych lub kupiliśmy mieszkanie, w którym przez pewien czas nie będziemy remontować kuchni. Jeżeli mamy małą przestrzeń do przechowywania, warto wykorzystać drzwiczki szafek, na których można zamontować listwy i ringi. Wystarczy przymocować je do wewnętrznej strony szafki, by skutecznie przechowywać najczęściej używane pokrywki. Tutaj sprawdzą się typowe relingi na ręczniki wykonane np. ze stali nierdzewnej. Pokrywki umieszcza się za nimi.

Haczyki na szafkach

Alternatywą dla relingów mogą być haczyki, które można zamontować zarówno na drzwiczkach, jak i wewnętrznych ścianach szafek. Jeżeli nie macie ani trochę miejsca na przechowywanie pokrywek, możecie przymocować haczyki pod szafkami. Ułatwi to dostęp do każdej pokrywki i pozwoli powiesić ją na grupą garnków i patelni.

Stojak na pokrywki

Gotowy stojak na pokrywki przypominający suszarkę do naczyń lub przechowywacz na płyty możecie kupić w niektórych sklepach z wyposażeniem kuchni. Stojak taki można postawić do szafki lub do szuflady. Jeżeli nie dysponujemy miejscem wewnątrz mebli kuchennych, możemy wykorzystać powierzchnię blatową, na której ustawimy taki stojak.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *