Kieliszki do wina białego i różowego

Pisałam już o kieliszkach do wina czerwonego. Udało mi się skompletować także kieliszki do wina białego i różowego od tego samego producenta. Organizacja wystawnego przyjęcia nie będzie już dla mnie tak stresująca, gdy mam świadomość posiadania szkła z jednego kompletu. Kieszki do wina ustawiamy zawsze nad sztućcami po prawej stronie talerza. Ważna jest kolejność podawania trunków. Jeżeli wasi bliscy piją wino białe i różowe, warto wyposażyć swoją gastronomię w tego rodzaju akcesoria.

kieliszek do lekkiego wina białego

kieliszek do lekkiego wina białego

kieliszki do wina białego o złożonej strukturze

kieliszki do wina białego o złożonej strukturze

                                                                       Na pierwszy rzut oka kieliszki do wina białego nie różnią się specjalnie od szkła do wina czerwonego. Białe trunki są jednak lekkie, dlatego najlepiej pić je w szkle o zwężonej średnicy i z wąskim wylotem. Cienka nóżka kieliszka do wina białego sprawia, że alkohol prezentuje się okazałe. Niektóre białe trunki o złożonej strukturze możemy serwować w naczyniu o bulwiastej czarce (jak na zdjęciu obok).

Wino różowe to trunek deserowy, który można podawać nieschłodzony, dlatego warto podawać je w dość wąskim kieliszku, który nie pozwoli na ogrzanie się alkoholu. Kieliszki do wina różowego mają bardzo cienką nóżkę i wypukłą czarkę z zaokrągloną ścianką.

kieliszek do wina różowego

kieliszek do wina różowego

Delikatne wina, jakie jak białe i różowe mają subtelny aromat, który mógłby zgubić się w dużym kieliszku typu burgund. Odpowiedni wybór szkła do wina jest bardzo istotny w wyposażeniu każdej restauracji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *