Kefir mleczny dodatek do śniadania

Wśród wszystkich mlecznych produktów spożywczych wyróżnienia należy się kefirowi. Lekko kremowa konsystencja oraz kwaśny smak sprawia, że jest mlecznym napojem stosowanym przez wielu na bóle głowy spowodowane nadmiarem alkoholu. Ten bioaktywny produkt mleczarski to źródło pełnego białka, witamin i potrzebnych bakterii. Napój ten to prawdziwy cudotwórca, panaceum na wiele dolegliwości – nie tylko na kaca. Wszystkim polecam kefir z dodatkiem suszonych lub świeżych owoców na śniadanie.

kefir-gastronomie-hotele-plWielu z nas nie zdaje sobie sprawy z cudownych właściwości kefiru. Mleczny napój zawiera unikalne bakterie i probiotyki, rzadko spotykane w dzisiejszej przetworzonej żywności. To idealne źródło białka, wapnia, witaminy D oraz witamin z grupy B.

Przyjazne bakterie ukryte w produkcie mlecznym wspomagają procesy trawienne, tj. redukuje objawy biegunki podczas antybiotykoterapii oraz likwiduje gazy w jelitach oraz utrzymanie właściwej flory mikrojelitowej.

Włączając kefir do codziennego menu, dostarczamy do organizmu cennych probiotyków, które są świetnym sposobem na alergie pokarmowe u naszych dzieci, m.in. minimalizują objawy nietolerancji laktozy.

musli-gastronomie-hotele-plOsobiście zachęcam do kefiru na śniadanie. Potrzebujemy tylko świeżych owoców (najlepsze będą te prosto z krzaka) oraz mikser lub blender. Wszystkie składniki wrzucamy do miski, dodajemy kefir i miksujemy.

W ten sposób otrzymamy zdrowy szejk bogaty w witaminy, białko i probiotyki. Do tego dodaję musli i śniadanie gotowe. Napój jest o wiele zdrowszych produktem spożywczym niż gotowy jogurt owocowy. To prosty i niedrogi sposób na zdrowe śniadanie. Polecam również szklankę kefiru przed snem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *