Jakie kieliszki wybrać do whisky?

Alkoholem dla koneserów bez wątpienia jest whisky. Nie wiem jak wy, ale ja uwielbiam jego smak z dodatkiem coca coli i dużej ilości lodu. Nie przepadam za wódkami, ale whisky jest dla mnie numerem jeden pod każdym względem. To najszlachetniejsza trunek na świecie – jej smak, zapach, kolor jest niepowtarzalny i wyjątkowy. Whisky z lodem smakuje wybornie, jeżeli podamy je w odpowiednim szkle. Długo zastanawiałam się nad smakiem tego alkoholu w szklance. Dzisiaj już wiem, że do whisky pasuje tylko jeden typ kieliszka.

kieliszki do whisky (źródło:pinterest)

kieliszki do whisky (źródło:pinterest)

Ostatnio mój zapas kieliszków uszczuplił się dość mocno. Wybrałam się do hurtowni alkoholi w Łodzi, aby zrobić zapasy. Whisky kupuję tylko tam, ponieważ jest po prostu najtaniej. Dobrej jakości whisky (Johny Walker) kupuję zwykle w promocyjnej cenie. Ma to dla mnie duże znaczenie. W trakcie zakupów w hurtowni udało mi się „namierzyć” dobre szkło do whisky.

Kieliszki wykonane przez firmę KROSNO S.A. nie należą do tanich w sklepach z akcesoriami do kuchni. Zestaw, który znajdował się w hurtowni skupił moją uwagę nie tylko ze względu na piorunująco niską cenę. Kieliszki do whisky są wykonane z wyjątkowo solidnego szkła z delikatnym zdobieniem (prawie nie zauważalnym). Czarka ma kształt, na jakim zawsze mi zależało. Myślę, że kieliszki sprawdzą się zarówno do intensywnych whisky, jak i do tych delikatnych. Kieliszki są bardzo smukłe, idealne do degustacji tego szlachetnego alkoholu.

Osobiście nie polecam dużych szklanek z  wielkim dnem do picia whisky. Koneserzy alkoholi zgodnie twierdzą – im węższe dno tym lepiej pod każdym aspektem dla tego rodzaju alkoholu. Wąski otwór kieliszka pełni bowiem rolę koncentratora. Wszak w zapachu whisky tkwi tego kwintesencja. Rzeczywiście jest tak, że wiele barów i restauracji serwuje whisky w dużych szklankach z grubym dnem. Tymczasem whisky warto delektować się tylko w kieliszku o tulipanowym kształcie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *