Jaki blender kupić do robienia smothie?

Obecnie blender jest chyba najbardziej docenianym sprzętem w kuchni. Pozwala na przygotowanie zup, napojów, koktajli witaminowych i oczywiście wciąż popularnych i polecanych przez dietetyków smothie. Przygotowanie smothie w domu jest bardzo proste, wystarczy wrzucić do kielicha składniki i włączyć przycisk. Po kilku minutach świeże owocowe zamienią się w pyszny koktajl. Polecam latem jako alternatywa dla lodów i innych deserów oraz sposób na zdrowe śniadanie, np. z dodatkiem owsianki.

 Na rynku znajdziemy bogatą ofertę blenderów zarówno ręcznych, jak i kielichowych. Produkty te różnią się przede wszystkim ceną (droższe są te kielichowe) oraz sposobem użytkowania (wygodniejsze są również kielichowe). Blender ręczny trzeba cały czas trzymać podczas rozdrabniania owoców. Po zmiksowaniu trzeba umyć ostrze, pojemnik, w którym się blenduje i kielich. Ponadto ręczne blendowanie jest bardzo uciążliwe, zwłaszcza o poranku. Dlaczego wszystkim polecam blender kielichowy, bo pracuje samodzielnie oraz zwykle ma większą moc, dzięki temu bez trudu poradzi sobie z twardymi owocami i orzechami.

Blender kielichowy ma dzbanek, do którego wsypujemy wszystkie składniki. Oczywiście najważniejsza jest jednak moc, która wpływa na stopień miksowania i rozdrabniania wszystkich produktów. Najlepiej jest więc zdecydować się na urządzenie, które ma moc powyżej 500 W. Z rozkruszonym lodem poradzi sobie blender, który ma moc 750 W.

Wybierając blender kielichowy do smothie, zwróćcie uwagę na jego design. Rynek AGD oferuje szeroką gamę blenderów, które można dobrać do aranżacji naszej domowej gastronomii. Zanim kupicie blender, rozważcie zakup pod kątem częstotliwości przygotowania smothie. Jeżeli kochacie domowe koktajle, to z pewnością przyda się Wam urządzenie o mocy ok. 600 W, które będzie stało na blacie kuchennym w zasięgu ręki. Gdy smothie robicie od święta lub tylko w sezonie, to z pewnością dacie radę z blenderem ręcznym, który jest po prostu tańszy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *