Jaka kuchenka mikrofalowa – czyli poradnik dla kupujących nowe AGD

Wybór sprzętu AGD może przyprawi o zawrót głowy. Którą wybrać? Na jaki sprzęt wydać pieniądze? Czy sugerować się sloganami reklamowanymi? A może posłuchać rad sprzedawcy w sklepie? Czy warto przepłacać za kuchenki mikrofalowe? Tego wszystkiego dowiecie się w dzisiejszym wpisie. Przetestowałam już kilka modeli kuchenek mikrofalowych. Z czystym sumieniem mogę wam polecić kilku producentów i podzielić się z wami informacjami, które sprawdziłam w testach.

Czy sugerować się ceną?

źródło:pinterest

źródło:pinterest

Ile pieniędzy przeznaczyć na AGD? To pytanie zadaje sobie wielu z nas i wielu liczy na promocje AGD. Okazuje się, że Polacy bardzo często przepłacają za mikrofalówki. Przyzwyczailiśmy się do ogrzewania posiłków i nie oszczędzamy na tego rodzaju sprzętach. Nie inwestujemy ciągle w drogie odkurzacze i dobrej jakości piekarniki. Wracając do tematu kuchenek mikrofalowych, pragnę stwierdzić, że tanie kuchenki (takie za około 400 zł) równie dobrze rozmrażają jak modele za 1000 złotych! Nie sugerujmy się ceną i nie bierzmy pierwszej lepszej droższej kuchenki!

Czy wielkość ma znaczenie?

Oczywiście, że TAK!Na rynku znajdziemy modele o pojemności od 15 do 40 litrów. Weźmy pod uwagę liczbę członków naszej rodziny. Odpowiedź na to pytanie pozwoli wybrać kuchenkę o pojemności dostosowanej do potrzeb bliskich. Niektórzy szukają modeli, które służyć będą także do gotowania i pieczenia. Dla tych osób potrzebne będą modele większe pod względem pojemności i mocy.

Jakie funkcje kuchenki są warte uwagi?

źródło:makro.pl

źródło:makro.pl

Rozmrażanie i podgrzewanie – do tych czynności najczęściej potrzebujemy kuchenki mikrofalowej. Niezwykle przydatna funkcja w niewielu modelach to grill. Świetnie sprawdza się do przygotowania mrożonej pizzy. Równie obiecujące parametry to gotowanie na parze oraz crips. Potrawy dzięki tym funkcjom stają się chrupkie i smaczne.

Wybór sprzętu gastronomicznego do domu powinien być przemyślany. Weźmy pod uwagę najważniejsze parametry (wielkość, funkcje i moc). Równie istotny jest rodzaj sterowania. Najbardziej zaawansowane urządzenia wyposażone są w sterowanie inteligentne. Polecam promocje AGD w hurtowniach. Udało mi się zakupić solidne urządzenie kuchenne marki Samsung i Amica.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *