Jaka gofrownica do kuchni?

Nowoczesna kuchnia to dobrze wyposażona kuchnia. Znajdzie się  w niej miejsce na różnego rodzaju AGD, dzięki którym przygotowywanie codziennych posiłków jest szybkie, proste i wygodne.  Co więcej – wiele sprzętów gospodarstwa domowego to dziś prawdziwe arcydzieła sztuki, które dumnie eksponują się na kuchennym blacie. W nowoczesnej aranżacji nie chowamy ich gdzieś do szafki lub szuflady.  Coraz chętniej sięgamy do sprzęty, które wyczarują prawdziwe przysmaki, jak z cukierni. Dziś na tapecie gofrownica. Oto mini poradnik dla kupujących.

W sklepach z AGD mamy do wyboru tysiące gofrownic. Tak naprawdę – wybór tej, która będzie smażyć smaczne gofry nie jest prosty. Jeżeli kierujemy się tylko ceną, musimy wziąć pod uwagę fakt, że tanie AGD o niskiej mocy nie będą dobrze przypiekać ciasta, zatem nasze gofry staną się gumiaste, po prostu nijakie… Czym zatem kierować się, gdy kupujemy po raz pierwszy gofrownicę?

Po pierwsze: moc AGD

Nie jest to tajemnicą, bo im urządzenie ma większą moc, tym szybciej przypieka ciasto. Warto zdecydować się na następujące parametry: 1000-1500 W. Te urządzenia pracują naprawdę szybko, ciasto jest zawsze dopieczone w środku i chrupiące. Na rynku znajdziemy także modele o mocy 300-600 W, które nagrzewają się naprawdę długo, ciasto zwykle jest upieczone z zewnątrz, a w środku gumowate.

Po drugie: rodzaj płyty

Przed zakupem AGD, warto zajrzeć do jego środka. Aby gofrownica dobrze przypiekała ciasto, płyta powinna być pokryta powłoką nieprzywierającą (tzw. płyta teflonowa). Pamiętajmy, aby powłokę czyścić delikatnymi środami, które nie rysują teflonu.

Po trzecie: obudowa

Solidna obudowa jest gwarancją trwałości urządzenia. Polecam tylko urządzenia ze stali nierdzewnej, które co prawda są droższe od plastikowych, ale posłużą dłużej. Gofrownice z tworzyw sztucznym są lżejsze, ale łatwiej je zarysować i odbarwić.  Kupując sprzęt do kuchni, zwróćcie uwagę, czy obudowa jest termo izolowana. To szalenie ważne, gdy w przygotowaniu deseru towarzyszą wam dzieci.

W sklepach z artykułami kuchennymi znajdziemy gofrownice, które kosztują już ok. 50 zł oraz modele o cenie powyżej 500 złotych. Najtańsze AGD oferuje firma MPM Produkt, najdroższe – Dualit. Inne urządzenie wybierzemy do domu, inne do lokalu gastronomicznego. Jeżeli gofry robimy od święta, wybierzmy model za który zapłacimy ok. 200 złotych z powłoką teflonową i obudową inox oraz o mocy ok. 1000 W. Taka gofrownica powinna zdać egzamin. Niekiedy prawdziwe perełki możemy upolować na wyprzedażach AGD.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *