Jak kupować ręczniki?

 Z powodu banalne pytanie, lecz przy szerszym rozpoznaniu w temacie może okazać się problematyczne. Otóż rynek tekstyliów, artykułów kuchennych i łazienkowych jest tak nasycony produktami, że niełatwo jest wybrać takie, które będą solidne, trwałe, efektowne i dobrze absorbujące wilgoć. Z jakiego materiału kupować ręczniki? Jakie tekstylia sprawdzą się w naszych łazienkach?

Chłonność i trwałość

Wysokiej jakości tekstylia są wykonane z bawełny z dodatkiem jedwabiu.  Zatem kupując ręcznik, przyjrzyjcie się jego opakowaniu, poczytajcie etykietę i zweryfikujcie gęstość jego splotu. I tak na przykład, dobrej jakości tekstylia mają gęstość około 800 gram. Będą to już grubsze ręczniki, które świetnie chłoną wilgoć. Taki ręcznik warto mieć w swojej łazience. Sprawdzi się do codziennych kąpieli.

Rozmiar

Wielkość ręcznika również ma znaczenia. Ręczniki do twarzy i rąk powinny być mniejszej wielkości – może to truizm. Ale jak się okazuje, wiele osób w łazienkach posiada tylko duże tekstylia łazienkowe, które nie tylko zajmują dużo miejsca na wieszakach, ale także w pralce. A gdy o praniu już mowa, to warto nie dodawać płynu do płukania, b oto powoduje że ręcznik staje się szybko mniej chłonący wodę.

Popularni producenci

Rynek tekstyliów jest ogromny. Największym zainteresowaniem wśród kupujących cieszą się ręczniki Frotex,Faro, Fredo i Tac. Przy wyborze ręcznika nie jest aż tak ważne, kto jest jego producentem. Radzę kierować się gatunkiem tkaniny, starannością wykonania i wyglądem. Niewątpliwie akcesoria łazienkowe stanowią również niekwestionowaną ozdobę każdej łazienki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *