Francuski świat win

Francuskie alkohole są cenione przez wielu Europejczyków. Od wieków mieszkańcy Burgundii i Prowansji robili najlepsze wina na Starym Kontynencie. Obecnie Francja jest największym eksporterem wina butelkowego na świecie. W tym kraju spożycie tego trunku Dionizosa w przeliczeniu na jednego obywatela jest największe na kuli ziemskiej. W francuskiej kuchni dobre wino zajmuje szczególne miejsce. Wino dla mieszkańców tego kraju to efekt doświadczenia wielu pokoleń winiarzy. Docenili je Polacy, którzy uwielbiają pić takie odmiany wina jak: chenic blanc, chardonnay i merlot.

wino-francuskie-gastronomie-hotele-plNajwiększe regiony winiarskie znajdują się w południowej i środkowej części Francji. To tutaj można wypróbować słynnego wina Bordeaux oraz musującego trunku z legendarnej Szampanii. Bordeaux oferuje bogatą galerię win francuskich, co stanowi 10% całej produkcji w kraju.

wino-francuskie-gastronomie-hotele-plW regionie produkowane są legendarne wina czerwone. Dobry czerwony trunek z tego regionu to CHATEAU DES ANTONINS AOC Bordeaux Superieur – to wino wytrawne o bogatej historii i żywych aromatach ciemnych owoców z akcentami wiśni. Butelka alkoholu zakupiona w hurtowni spożywczej kosztuje około 50 zł. Z kolei Burgundia słynie z lekkiego wina czerwonego ze szczepu białej chardonnay i pinot noir.

W Polsce w dobrej cenie możemy kupić różne roczniki chardonnay, np. blado-złote wino wytrawne Domaine Antugnac Chardonnay lub Millaman Condor. Koneserzy białego wina koniecznie muszą wypróbować prawdziwy szampan Autreau de Champillon, który powstaje wokół Reims i Epernay w Szampanii. Pommery Champagne Brut i Taittinger Rose to rodzaje win orzeźwiających, lekkich i bąbelkowych, które powstały w Champagne.

Wina francuskie są wytworne i pozostają niezapomniane wrażenia smakowe. W świecie wina z Francji każdy znajdzie swój ulubiony smak. W Polsce możemy kupić zarówno wina stołowe, jak i wina regionalne w wielu hurtowniach spożywczych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *