Zakup mikrofalówki

Zastanawiacie się jaka kuchenka mikrofalowa będzie najlepszym wyposażeniem kuchni? Jeżeli stoicie przed wyborem sprzętu AGD do domu, weźcie pod uwagę kilka aspektów. Nie tylko cena i wygląd ma znaczeniu. W przypadku zakupu kuchenki mikrofalowej istotne okazuje się rodzaj posiłków jakie zamierzacie przygotować w AGD, moc, sterowanie oraz pojemność. Na rynku dostaniemy także kuchenki mikrofalowe wolnostojące oraz kuchenki przeznaczone do zabudowy. Popularni producenci mikrofalówek to: Amica, Beko, Bosch, Candy, LG, Masercook, Zelmer oraz Whirlpool.

mikrofala-gastronomie-hotele-plJeżeli w kuchence chcemy szybko podgrzewać oraz rozmrażać potrawy, wybierzmy urządzenie o mocy 700 W. Kiedy AGD ma także służyć jako piec, wybierzmy mikrofalówkę o wyższej mocy. Nie zawsze jednak informacja podawana przez producenta na temat mocy jest wiarygodna. Jeżeli nie wiesz jakie informacje są naprawdę rzeczywiste, sprawdź szczegóły na stronie producenta. Równie istotna jest klasa energetyczna modelu. Jeśli planujemy codziennie przygotowywać posiłki w mikrofali, zdecydujmy się na zakup urządzenia o klasie A.

mikrofala-gastronomie-hotele-plZe względu na funkcje można wyróżnić mikrofale wyposażone w manualny system sterowania oraz posiadające elektroniczny panel sterowania. Kuchenki z panelem cyfrowym są wygodniejszym rozwiązaniem do kuchni, wystarczy wybrać rodzaj podgrzewanego posiłku, system automatycznie wybierze odpowiednie parametry. W mikrofalówkach najnowszej generacji znajdziecie sterowanie inteligentne, tzn. nie trzeba wybierać rodzaju potrawy, nastawia się tylko funkcje.

Przy wyborze mikrofalówki sprawdźcie również jej pojemność. Do zrobienia niektórych potraw najlepsze będą duże kuchenki z półokrągłą komorą. W sklepach znajdują się kuchenki o pojemności od 15 do 40 litrów. Dla singli najlepsze będą sprzęty AGD o pojemności około 20 litrów. Do pieczenia, gotowania i rozmrażania posiłków dobrym rozwiązaniem są mikrofale o pojemności minimum 30 litrów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *