Akcesoria kuchenne, które musisz mieć: deska do krojenia i robot kuchenny

Są takie akcesoria kuchenne, bez których gotowanie byłoby znacznie dłuższe i kosztowałoby nas więcej energii, czas i wysiłku. Choć naszym prababciom wystarczył garnek, nóż, deska i wałek, wymagania współczesnych pań domu są znacznie większe, zwłaszcza gdy w sklepach z wyposażeniem kuchni tyle wspaniałych gadżetów. Oto druga część niezbędnika szefa kuchni.

Deska do krojenia

źródło: fabrykaform.pl

źródło: fabrykaform.pl

W sklepach znajdziemy deski drewniane, plastikowe i bambusowe. W każdej kuchni potrzebna będzie na pewno szeroka, wygodna i stabilna deska, na której szybko i sprawnie pokroimy warzywa na zupę, rozprawimy się z kurczakiem i stłuczemy schab na obiad. Drewniane deski są najczęściej używane przez polskie panie domu. Trzeba jednak o nie dbać. Drewno szybko pochłania zapachy i jest podatne na zarysowania, dlatego taką deskę warto oraz na jakiś czas wysmarować olejem roślinnym. Gdy brzydko pachnie, warto namoczyć ją w ciepłej wodzie z dodatkiem soli. Deski wykonane z plastiku nie pochłaniają zapachu, ale są oporne na wysoką temperaturę. Szybko się przebarwiają i trzeba wymieniać na nowe. Ostatnio dużym zainteresowaniem cieszą się deski szklane. Są one świetnym dodatkiem dekoracyjnym na każdym blacie kuchennym. Mimo to trudno o nie dbać i są opinie świadczące o tym, że tępią noże.

Robot kuchenny

źródło: www.opinie.senior.pl

źródło: www.opinie.senior.pl

Wyobrażacie sobie pieczenie ciast bez miksera? Ja nie! Powiem Wam, że jestem zdumiona tym, jak nasze babcie przygotowywały ciasta, używając tylko klasycznej trzepaczki. Naprawdę miały dużo krzepy i energii, by upić biszkopt lub utrzeć makowiec. Dziś sięgamy po robot kuchenny, który zrobi za nas prawie wszystko. Jest niezbędnym gadżetem w kuchni. Im więcej ma końcówek, tym lepiej. Oprócz funkcji ubijania i mieszania, może także miksować, rozdrabniać i kroić różnego rodzaju artykuły spożywcze, m.in. orzechy, owoce, warzywa. Poręczne końcówki ułatwiają miksowanie zup, przygotowywanie smothie i ubijanie piany do kawy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *