Akcesoria do sprzątania podłóg drewnianych

Weekend to dobry czas na generalne porządki. Chyba jednym z najbardziej zanieczyszczonych obszarów w każdym domu jest podłoga. Potrzeba wielu starań, aby podłoga zawsze lśniła, była czysta i pachnąca. Na tygodniu nie zawsze mam czas, aby wyczyścić na mokro podłogę. Szczególnie, że posiadam podłogę drewnianą, która według mnie wymaga specjalnej pielęgnacji. Nie wszystkie artykuły chemiczne są w stanie doprowadzić ten rodzaj podłogi do stanu idealnego. Drewno jest dosyć delikatne i trzeba o nie dbać –chronić przed zachlapaniem artykułami chemicznymi, zalaniem wodą i porysowaniem.

Podłogę drewnianą możemy bez problemu myć mopami rotacyjnymi. To najlepsze akcesoria do sprzątania w domu i mieszkaniu. Zawierają włókna wykonane z mikrofibry, która nie rysuje powierzchni, jest delikatna i odpowiednia do podłóg lakierowanych.

Aby drewniane podłogi zachowały swój blask, polecam regularne przecieranie lekko wilgotnym mopem dobrego producenta (dla mnie najlepsze są mopy Vileda, kupiłam je w hurtowni Makro, służą mi od roku, są niezawodne, ergonomiczne, trwałe sprawdzone w mojej rodzinie). Podłogi drewniane warto przetrzeć także wilgotną szmatką i szczotką z bawełnianą nakładką. Do mycia wystarczą delikatne środki czystości (polecam artykuły chemiczne Aro, bo są tanie i na każdą kieszeń). Gorzej z podłogami drewnianymi, które nie są polakierowane. Wtedy czeka nas dodatkowo pastowanie, aby powierzchnia stała się lśniąca i zapewnić ochronę drewnu. Dobre pasty w płynie kupimy w wielu hurtowniach artykułów chemicznych.Sprawdzone sposoby mojej babci na drewniane podłogi to czyszczenie wodą z dodatkiem amoniaku lub mycie drewna gorącą mydlaną wodą.

wiadro marki Vileda (źródło:piinterest)wiadro marki Vileda (źródło:piinterest)

wiadro marki Vileda (źródło:piinterest)

Mycie podłogi nie jest czymś skomplikowany, warto jednak potraktować parkiet drewniany indywidualnie. Zakupić dobre akcesoria do sprzątania i przeznaczyć je tylko do tego rodzaju posadzek. Inne mopy i ścierki używać do terakoty i panel.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *