Akcesoria do grillowania

Grillowanie z roku na rok staje się coraz popularniejszą formą odpoczynku i spędzania wolnego czasu w naszym kraju. Ciepły obiadek na świeżym powietrzu w gronie najbliższym to świetna okazja na relaks i spędzenie wolnych chwil z najbliższymi. Wspólne grillowanie przełamuje bariery komunikacyjne i łagodzi obyczaje. Apetyt rośnie w miarę jedzenia. Odkąd grillowanie stało się popularne, powstało wiele rodzajów grilla i gadżetów ułatwiającym przygotowanie dań z rusztu. Szybko, łatwo i bez zbędnych wpadek przygotujecie smaczne przekąski. Przekonajcie się, co warto zakupić do kuchni i mieć zawsze pod ręką, zwłaszcza podczas biesiadowania przy grillu.

Grill: najważniejszy element wieczoru

akcesoria do grillowania (źródło:pinterest)

akcesoria do grillowania (źródło:makro.pl)

Jedno lubią grille tradycyjne – węglowe, inni – gazowe, jeszcze inni – elektryczne. Najbardziej absorbujące są modele na węgiel. Musimy stać ciągle przy akcesorium, doglądać mięsa i warzyw, sprawdzać ilość węgla, rozgrzewać węgiel i pozbywać się nadmiaru popiołu. Nie wszyscy lubią taką formę grillowania. Mniej skomplikowane jest grillowanie na gazie. Nie wymaga ani czasu, ani uwagi, ani specjalnego nadzoru. Wystarczy wcześniej rozgrzać sprzęt i uregulować temperaturę adekwatną do potrzeb mięsa. Dziecinne proste. Do użytku w pomieszczeniu nadaje się grill elektryczny. Jest bardzo łatwy w obsłudze. Warto mieć go w domu, zwłaszcza gdy pada za oknem, a wszyscy nie mogli doczekać się majówkowej kiełbasy.

dmuchawka do rozpalania grilla (źródło:makro.pl)

dmuchawka do rozpalania grilla (źródło:makro.pl)

Gadżety do grillowania

W szybki rozpaleniu grilla pomoże oczywiście węgiel drzewny oraz rozpałka chemiczna. Do obracania jedzenia na ruszcie oraz do umieszczenia mięsa i warzyw na grillu potrzebne będą specjalne szczypce. Na rynku kupicie szczypce grillowe przeznaczone do mięsa, ryb oraz owoców morza. Różnią się nieznacznie kształtem. Potrzebne mogą być także tacki i kosze do grilla oraz dmuchawka do rozpalania grilla. Nie obejdzie się także bez specjalnych rękawic grillowych, które ochronią przed gorącem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *