Woda z cytryną …czyli czas na wiosenny detoks

Wiosna w pełni, zatem czas pomyśleć o oczyszczaniu organizmu z toksyn. Naturalny detoks jest czymś, co potrzebuje każdy organizm. Szczególnie po zimie jesteśmy senni i zmęczeni. Fundując sobie domowe mikstury eliminujemy sporo dolegliwości, takich jak apatia, alergia, migrena, bezsenność i niestrawność. Po Wielkiej Nocy czas pomyśleć o swojej wątrobie. Cudotwórcą okazuje się być cytryna, która oczyszcza organizm z różnych szkodliwych złogów.

dzbanek z wodą z cytryną zawsze znajdzie miejsce w mojej kuchni

dzbanek z wodą z cytryną zawsze znajdzie miejsce w mojej kuchni

Żywiec Zdrój – numer jeden wśród wód

Jest wiele metod oczyszczania organizmu. Istnieją diety, które przynoszą spektakularne efekty. Dobrym, prostym, tanim i szybkim sposobem na wiosenny detoks może być woda z cytryną. Wszystkim polecam niegazowaną wodę Żywiec Zdrój, bo jest niskozmineralizowana, idealna dla kobiet w ciąży i matek karmiących. Co więcej, Żywiec woda posiada rekomendację Instytutu Matki i Dziecka.

Woda o poranku zamiast małej czarnej 

Zamiast porannej małej czarnej, proponuję wszystkim wodę Żywiec z cytryną. Od czasu do czasu, żeby nie było nudno, można dodać łyżeczkę miodu i listek mięty. Szklankę wody z cytryną polecam wypić zaraz po przebudzeniu. Dlaczego? Po pierwsze, to najlepszy sposób na oczyszczenie organizmu z toksyn i pobudzenie go do metabolizmu. Po drugie, cytryna zawiera kwasy, które są łatwo przyswajane przez organizm, zatem alkalizuje (odkwasza) krew. Dzięki temu czujemy się lepiej, mamy ładniejszą cerę i więcej energii. Po trzecie, szklanka Żywiec Zdrój z cytryną korzystnie wpływa na trawienie. Po czwarte, poranna dawka witaminy C to pomoc w zwalczaniu wolnych rodników i szybsze gojenie się ran.

Jak przygotować eliksir na wiosenny detoks? Nic prostszego! Wystarczy cytrynę przekroić na dwie połówki, każdą wycisnąć do litrowego dzbanka wypełnionego wodą Żywiec i pić bez dodatku cukru.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *