Mój sposób na dietetyczne lody

Lody mogą być prawdziwą bombą kaloryczną, zwłaszcza te wykonane z tradycyjnej, tłustej śmietanki. Jednak nie wszystkie! Możemy na własną rękę przygotować dietetyczne lody, które będą zaspokojeniem ochoty na małe słodkie co nie co. Oto kilka przepisów na najprostsze na świecie domowe lody.

Owoce z jogurtem

Jogurt z owocami po zamrożeniu będzie smakował, jak lody owocowe. Wystarczy wybrać owoce, które należy starannie zmiksować. Mogą to być maliny, truskawki lub banany. Można eksperymentować ze smakiem do woli. Potrzebny będzie tylko mikser i pojemnik do zamrażania lodów. Polecam również zmieszaniem owoców z waniliowym lub śmietankowym serkiem homogenizowanym. Tak zamarznięty deser będzie świetną alternatywą dla kalorycznych lodów.

Czekoladowe orzeźwienie

Dla miłośników czekolady mam inną propozycję. Potrzebne będą następujące składniki: 5 łyżek mleka kokosowego, 4 banany, 2 łyżki cukru trzcinowego i 2 łyżki kakao. Wszystkie produkty spożywcze należy wrzucić do miski i zblendować na masę, którą na koniec trzeba przelać do foremek do lodów. Wstawiamy do zamrażarki na 3 godz.

Sorbetowe lody

To najbardziej znane lody dietetyczne. Wystarczy zmiksować owoce, przełożyć do foremek do lodów i wstawić do zamrażarki na kilka godzin. Sorbet owocowy mamy gotowy. Takie lody możemy mrozić na patykach. W sklepach do kupienia są formy do lodów z gotowymi patyczkami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *