Galeria mebli gastronomicznych

Mimo że nie jestem właścicielem i szefem dużej restauracji, lubię podpatrywać wszelkiego rodzaju nowinki w wyposażeniu wnętrz. Ostatnio moją uwagę skupiły meble gastronomiczne, których obecność konieczna jest w każdej funkcjonalnej i nowoczesnej gastronomii. Mam na myśli meble od kuchni, czyli bemary, lady, stoły, szafy, lodówki, nadstawki i witryny chłodnicze. To wszystko kryje się pod pojęciem „profesjonalne wyposażenie gastronomii”. Co jest w nich najważniejsze? Oczywiście wysoka jakość, wykonanie ze stali nierdzewnej, kwasoodporność i wytrzymałość. Na szczęście sprzęt gastronomiczny wysokiej klasy oferują także duże hurtownie. Zakupy można zrobić online. Wystarczy wejść na stronę shop online.


Po pierwsze stoły i stołki
Meble ze stali nierdzewnej takie jak stoły do pracy stanowią elementarne wyposażenie gastronomii. W kuchni są niezbędne – do krojenia, wałkowania ciasta, pieczenia i wielu innych czynności. Niektóre stoły, które znajdziemy w ofercie hurtowni posiadają wyposażenie uzupełniające, takie jak półki, szafki i drzwiczki – na pozór może mało istotne elementy, ale jakże przydatne w przygotowywaniu posiłków.

stół z blokiem szuflad (źródło:http://www.plastmet.pl/)

stół z blokiem szuflad (źródło:http://www.plastmet.pl/)

Po drugie szaty i regały
Nie odbędzie się także bez mebli do magazynowania i przechowania zarówno żywności, jak i produktów. Najlepszą do tych celów są oczywiście szafy posiadające drzwiczki otwierane lub rozsuwane. Im więcej półek i tacek w takiej szafie, tym wygodniej jest pracować i przygotowywać posiłki.

szafa magazynowa (stół z blokiem szuflad (źródło:http://www.plastmet.pl/))

szafa magazynowa (źródło:http://www.plastmet.pl/))

Po trzecie bemary gastronomiczne
Równie konieczne jest posiadanie podgrzewaczy w postaci wózka, do którego można włożyć naczynia z potrawami. Mam na myśli nic innego jak bemary wodne, które pozwalają na zachowanie ciepła potraw bez obaw o ewentualne przypalenie. Sprzęt gastronomiczny tak długo otrzymuje ciepło jak tylko trzeba. Jest funkcyjny, bo zawiera lady bufetowe i szafki na kołkach.

bemar (źródło:skleptechnica.pl_

bemar (źródło:skleptechnica.pl)

Po czwarte witryny chłodnicze
Do chłodzenia posiłków niezbędne są witryny – i te przypominające lodówki i te do przechowywania ciast, które służą w niejednym sklepie spożywczym. Szafy chłodnicze pozwalają na zachowanie optymalnych temperatur i gwarantują świeżość przechowywanych w nich produktów.

witryna chłodnicza (źródło:skleptechnica.pl)

witryna chłodnicza (źródło:skleptechnica.pl)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *