Drinki z szampanem

To już tradycja, aby przywitać nowy rok hukiem i smakiem szampana. Noc sylwestrowa „zakraplana” jest alkoholem. Oprócz szampana warto przygotować również kolorowe drinki, które wprowadzą w pozytywny nastrój i urozmaicą tradycyjne smaki. Dobry szampan ma wygórowaną cenę. Zawsze możemy zakupić wino musujące i wzbogacić jego smak za pomocą soku owocowego, innego trunku i lodu. Poniżej prezentuję kilka propozycji na drinki, które możecie przygotować w noc sylwestrową.

Drink Mimoza
Wino musujące wlewamy do kieliszka na wysokość 1/3. Następnie dodajemy do tego wyciśnięty sok pomarańczowy i kostkę lodu. Do drinku Mimoza najlepiej pasuje smak wina wytrawnego.

Drink Air Mail
Do schłodzonego shakera wlewamy następujące składniki: 60 ml rumu, 15 ml soku z cytryny, 1 łyżeczka miodu, a następnie dokładnie mieszamy z pokruszonym lodem. Odcedzamy do wysokiej szklanki i wlewamy na koniec  do niej szampan.

Drink ginowy
W shakerze umieszczamy następujące składniki: 60 ml ginu, 1 łyżeczka cukru, 15 ml soku z cytryny. Wstrząsamy i odcedzany do kieliszka do wina. Dopełniamy winem musującym.

Drink z herbatą

W shakerze mieszamy 30 ml herbaty (najlepiej Earl Grey), 30 ml wódki i dwie kostki lodu. Wszystko mieszamy i wlewamy do naczynia. Na koniec uzupełniamy szampanem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *