Wyposażenie restauracji do przechowywania dań

Wyposażenie dla każdej gastronomii powinno być w pełni profesjonalne. Do dyspozycji restauratorów są niezawodne urządzenia gastronomiczne i akcesoria kuchenne, m.in.: grille, frytkownice, ekspresy do kawy, opiekacze, witryny chłodnicze, podgrzewacze i bemary. Potrzebny jest sprzęt do przygotowywania i przechowywania dań i napoi. Utrzymanie temperatury gorących potraw oraz chłodzenie zimnych dań to codzienny proces w każdej kuchni. 

Bemary
bemar-gastronomie-hotele-plBemar to rodzaj podgrzewacza w postaci wózka, do którego wkłada się naczynia z ciepłymi daniami. To nowoczesne urządzenie elektryczne może mieć wspólną komorę dla wszystkich pań lub osobne komory z niezależnym sterowaniem temperatury. Bemary stosuje się nie tylko w gastronomii, ale i w szpitalninictwie.

Witryny chłodnicze
witryna-chłodnicza-gastronomie-hotele-plWygodne lady, szafki i regały chłodnicze to wygodne rozwiązanie dla wielu restauracji. Sprawdzają się do przechowywania różnego rodzaju produktów spożywanych, m.in.: wędlin, mięs, napojów oraz wielu innych artykułów spożywczych, które potrzebują niskiej temperatury dla zachowania świeżości. Urządzenia gastronomiczne odznaczają się energooszczędnością.

Podgrzewacze
Wyposażenie gastronomii do podgrzewania wykonane jest ze stali nierdzewnej. Podgrzewacze działają na podobnej zasadzie do bemarów, różnią się tylko kształtem i budową, najlepiej sprawdzają się na bankietach. Podgrzewacz jest zbudowany z kociołka, w którym znajduje się potrawa. Kociołek został zanurzony w pojemniku z wodą, co zapobiega przypaleniu potrawy.

Prowadząc restaurację, trzeba liczyć się z koniecznością zakupu wielu sprzętów, bo tylko odpowiednie wyposażenie gastronomii zapewni satysfakcję klienta. Powyżej wymieniłam tylko niektóre sprzęty gastronomiczne do przyrządzania posiłków.  Wśród innych akcesoriów kuchennym, istotne są także piekarniki elektryczne i gazowe, kotły, garnki, rondle, piece do pizzy, witryny cukiernicze i sałatkowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *