Warniki do wody – elementarne wyposażenie restauracji

Wyposażenie gastronomii w odpowiedni sprzęt to pierwszy krok ku rozpoczęciu działalności gospodarczej. Potrzebne będą urządzenia gastronomiczne do przechowywania posiłków w ciepłych i mroźnych warunkach, sprzęty do podgrzewania i gotowania dań oraz zmywarki i inne profesjonalne wyposażenia ze stali nierdzewnej. Niewątpliwie w tej kategorii tematycznej mieszą się warniki do wody – niezwykle wygodne sprzęty gastronomiczne do barów, restauracji, bufetów, a nawet sklepów.

Przygotowywanie napoi
warnik-gastronomie-hotele-plWyposażenie gastronomii w sprzęt do przygotowywania kawy i herbaty pozwala zapewnić komfort i bezpieczeństwo w kuchni. Nowoczesne urządzenia utrzymują długo wysoką temperaturę zagotowanej wody. Ograniczamy w ten sposób czas poświęcony na zalewanie filiżanki herbaty wodą z czajnika elektrycznego oraz energię elektryczną zużywaną na tę czynność. Warniki mogą w tym samym momencie zagotować dużą ilość wody (do dwudziestu litrów). Mogą zaparzać wiele produktów spożywczych, m.in. herbatę, kawę, zioła. Co więcej, warniki są stosowane do warzenia wina i piwa.

Warniki ze stali nierdzewnej
Dobry warnik do wody powinien być wykonany tylko ze stali nierdzewnej, która jest odporna na działanie wysokich temperatur i zapobiega ewentualnych zniekształceniom. Warniki dostępne na rynku różnią się nieznacznie kształtem i pojemnością. Wszystkie urządzenia gastronomiczne składają się z takich elementów jak: pokrywka, zbiornik, wskaźnik poziomu wody, regulator temperatury, lampka kontrolna oraz zawór. Niektóre warniki wyposażone są w przycisk reset. Obecność lampki kontrolnej jest istotna dla zachowania bezpieczeństwa w kuchni.

Niektóre warniki posiadają funkcje zaparzaczy i pogrzewaczy wody. Czas parzenia zależy od pojemności warnika. Możemy kupić urządzenia o pojemności 6 lub 9 litrów. Wydajność warnika zależy od producenta. Niektóre sprzęty gastronomiczne mogą zalać nawet 70 filiżanek na godzinę.

Profesjonalne wyposażenie gastronomii znajdziecie w Makro Cash&Carry – hurtownia oferuje sprzęt gastronomiczny takich marek jak: Horeca Select – z gwarancją na 24 m-ce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *