Tostery – niezbędne akcesoria kuchenne

Od pewnego czasu zastanawiałam się nad zakupem nowego sprzętu gastronomicznego. Akcesoria kuchenne dostępne na rynku to cała gama produktów, wykorzystujących nowoczesne rozwiązania. Mnie zależało na nowym opiekaczu lub tosterze. Okazało się, że trudno się zdecydować na konkretny model, ponieważ oferta tosterów przyprawia niejednego klienta o zawrót głowy. Na szczęście, mogłam liczyć na profesjonalne wsparcie od doradcy klienta oraz promocje AGD. Teraz jestem szczęśliwą posiadaczką tostera Philipsa. Dziś postaram się Wam podpowiedzieć – czym sugerować się przy zakupie tosterów?

Diabeł tkwi w tworzywie
tostery-akcesoria-kuchenne-gastronomie-hotele-plZanim zdecydujesz się na zakup tostera, sprawdź dokładnie materiał, z którego został zrobiony. Powinien być wykonany ze stali nierdzewnej lub aluminium, dzięki temu jest łatwy do czyszczenia, odporny na korozję i trwały w użytkowaniu. Ponadto akcesorium kuchenne powinno posiadać obudowę, która się nie nagrzewa i jest odporna na działanie wysokich temperatur.

Weźmy również pod uwagę stylistykę sprzętu gastronomicznego. Najlepiej prezentują się tostery w wersji minimalistycznej z anodyzowaną powierzchnią w nowoczesnej kolorystyce. Barwa akcesoriów do kuchni może współgrać z ogólnie przyjętą aranżacją pomieszczenia. Możemy przyjąć, że wyposażenie naszej restauracji, tj. tostery, opiekacze i frytkownice będą w tej samej kolorystyce. Bo przecież diabeł tkwi w szczegółowych… a takie połączenie kolorystyce zadowoli oko niejednej osoby.

Rodzaje tosterów
Mówiąc o tosterze mamy zwykle na myśli akcesorium kuchenne służące do opiekania pieczywa. Na rynku dostępne są tostery poziome oraz pionowe, tostery zamykane i tunelowe. Najbardziej popularne są oczywiście tostery tradycyjne, posiadające dwie lub cztery szczeliny. Jeżeli zależy Ci na przygotowywaniu dużej ilości pieczywa, zdecyduj się na zakup tostera cztero-szczelinowego, pozwalającego na szybkie przygotowanie większej ilości tostów.

tostery-gastronomie-hotele-plAkcesoria tradycyjne są dostępne na rynku w cenie od 20/30 zł do 500 zł. Tostery poziome pozwalają na opiekanie innych produktów spożywczych na chlebie, np. sera i szynki. Z powodzeniem mogą zastępować piekarniki. Tostery zamykane posiadają płyty grzewcze przeznaczone nawet do grillowania. W wielu restauracjach największych zainteresowaniem cieszą się tostery tunelowe. To bardzo duże akcesoria kuchenne, zajmujące wiele miejsca w kuchni.

Kupując toster do kuchni, zwróćmy uwagę na to czy tacka na okruchy jest wyjmowana oraz funkcję automatycznego wyrzucania tostów. Istnieją akcesoria pozwalające na opiekanie tostu tylko z jednej strony. Idealnym rozwiązaniem są tostery z wyświetlaczem LCD, takie jak moje urządzenie marki Philips.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *