Szare mydło wraca do łask

Jeszcze kilka lat temu szare mydło kojarzyło się z niskim standardem życia. Aktualnie szare mydło, typu Biały Jeleń lub Biały Wielbłąd staje się obiektem zainteresowania wielu osób, które mają problemy ze skórą. Szare mydło bowiem nie zawiera żadnych sztucznych barwników i substancji zapachowym; to idealny produkt  do mycia i prania dla alergików. Podobno regularne mycie włosów szarym mydłem sprawia, że stają się one bardziej lśniące i mocniejsze. O mydle szarym i nie tylko dzisiejszy wpis marcowy.

Mydło dobre na wszystko

pinterest

pinterest

Właściwości szarego mydła doceniono kilka lat temu, kiedy zaczęto zastanawiać się nad obecnością substancji konserwujących w środkach do higieny i pielęgnacji skóry. Szare mydło używały nasze babcie, które zawsze miały lśniące, grube i mocne włosy; nie skarżyły się nigdy na problemy z cerą i zawsze mogły pochwalić się czystą skórą. Szare mydło nadawało się do mycia twarzy, włosów, a nawet do prania i czyszczenia dywanów.Mydło biały jeleń idealnie sprawdza się do prania naszych ubrań i doskonale radzi sobie z silnymi zabrudzeniami.

Szare mydło było stosowane do leczenia zmian skórnych, jako uzupełnienie terapii farmakologicznej. Do dziś dermatolodzy zalecają mycie twarzy szarym mydłem osobom borykającym się z trądzikiem młodzieńczym.

Od Białego Jelenia po mydło marsylskie

pinterest

pinterest

Ze względu na prostą recepturę, mydło szare było dostępne do wielu czynności w czasach PRL-u. Obecnie firma Pollena Ostrzeszów uzyskała certyfikat mydła hipoalergicznego. Osobiście mydło Biały Jeleń używam okazjonalnie. Preferuję raczej mydło Dove do mycia twarzy, ponieważ nie wysusza tak skóry jak Biały Jeleń. Mydło Dove jest jednak o wiele droższe od szarego. W moim domu nie może zabraknąć mydła w płynie, które służy mojej rodzinie do mycia rąk. Ostatnio wiele słyszałam o mydle marsylskim z oliwy z oliwek, którego skład stanowi właśnie ten sekret wiecznie pięknej i nawilżonej skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *