Sprawdzone sposoby na oczyszczenie organizmu z toksyn

O detoksykacji organizmu słyszymy coraz więcej. W końcu jemy zbyt wiele przetworzonych artykułów spożywczych, a w naszej codziennej diecie niewiele jest owoców i warzyw pochodzących z ekologicznych upraw. Wszędzie gdzie się nie obejrzymy znajdujemy produkty chemiczne. Dlatego lekarze i dietetycy zalecają, aby od czasu do czasu wprowadzać detoks. Powinniśmy oczyścić organizm ze wszystkich nieczystości. Czasami wystarczy jednodniowa głodówka lub wprowadzenie do swojego życia kilka żywieniowych nawyków – sprawdźcie jakich.

Stop słodyczom i smażonym potrawom

woda z sokiem z cytryny (źródło:pinterest)

woda z sokiem z cytryny (źródło:pinterest)

Aby usunąć toksyny z organizmu, musimy najpierw ograniczyć konserwanty i emulgatory obecne w pożywieniu spożywanych na co dzień. Cukry proste występujące w słodyczach, drożdżówkach i pieczywie są również niewskazane. Tak samo z tłuszczami zwierzęcymi – lepiej ograniczyć ich jedzenie na rzecz tłuszczy roślinnych i rybnych.

Codziennie: zielona herbata i woda

sok z pokrzywy (źródło:pinterest)

sok z pokrzywy (źródło:pinterest)

Pij pij i jeszcze raz pij wodę mineralną oraz zieloną herbatę. Płyny te idealnie oczyszczają organizm i skórę. Zielona herbata zawiera antyoksydanty, które zwalczają wolne rodniki odpowiadające za wystąpienie wiele chorób (również nowotworowych). Codziennie rano pij na czczo szklankę wody z cytryną, co pomoże poprawić trawienie i wypłukać z organizmu zanieczyszczenia.

Przyprawy i zioła dodawaj do posiłków

Im więcej przypraw w daniach, które jemy na co dzień, tym lepiej na naszego metabolizmu. Cynamon, kminek, kurkuma, imbir – te przyprawy mają zbawienny wpływ na każdy organizm. Jeżeli chodzi o zioła, to warto wypróbować mieszanki z mniszka lekarskiego, brzozy białej i kopru włoskiego. Działają oczyszczająco i niekiedy napotnie. Wszystkim polecam sok z pokrzywy, który świetnie oczyszcza krew.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *