Segregatory na dokumenty – mój sposób na domową archiwizację

Wiosenne porządki czas zacząć. W tym roku rozpocznę od segregacji dokumentów. Po przeprowadzce mamy dwie szuflady papierów, które trzeba będzie poukładać. A Wy kiedy ostatnio porządkowaliście dokumenty? Ja ostatnio nie mogłam znaleźć papierów dotyczących kupna mieszkania, świadectwa pracy, a po zeszłorocznych rachunkach za prąd nie ma śladu. Czas zatem na gruntowe działanie. Postanowiłam zakupić segregatory na dokumenty. Udałam się do hurtowni z artykułami papierniczymi, by zakupić kilka produktów. W końcu moje domowe archiwum aż się domaga archiwizacji.

Warto zakupić kilka segregatorów w rożnej kolorystyce, dzięki temu z łatwością zapamiętacie, że do zielonego wkładacie rachunki do opłacenia, do niebieskiego – PIT, a do granatowego – dokumentacja związana z kupnem mieszkania. Przyda się regał, na którym ustawicie domowe archiwum. Z doświadczenia wiem, że trzymanie dokumentów w szufladzie nie jest dobrym sposobem przechowywania ważnych papierów. W sytuacji nagłego zapotrzebowania na jakiś dokument, musimy wyjmować zawartość całej szuflady i przeszukiwać papier po papierze.

Segregator ARO A4

Segregator ARO A4

Segregator Esselte

Segregator Esselte

 

O wiele lepiej jest wkładać każdy dokument do koszulki, a następnie wpinać do segregatora. W środku segregatora warto zastosować system rocznikowy. Dzięki temu po latach będziemy mieli kontrolę nad papierami z konkretnego okresu. Można również podzielić dokumenty na miesiące, zwłaszcza gdy prowadzimy własną działalność gospodarczą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *