Pisanki metodą decoupage

Metoda decoupage jest świetnym sposobem na ozdabianie jajek wielkanocnych. Wystarczy kupić kolorowe serwetki, dobry i sprawdzony klej i mały pędzelek, aby wyczarować w zaciszu domowego ogniska prawdziwe arcydzieła, które staną się oryginalną ozdobą stołu wielkanocnego. Poniżej mój sposób na pisanki metodą decoupage oraz kilka inspiracji.

źródło:pinterest

źródło:pinterest

Pisanki wielkanocne od stuleci są elementem tradycji wielkanocnych. Niegdyś wykonywane na wydmuszkach jaj kurzych, gęsich i indyczych, malowane cebulą i innymi „naturalnymi” barwnikami. Dziś obecne w nieco innowacyjnej formie – oklejane papierem, styropianem, sizollem, wełną lub papierem. Własnoręczne udekorowana pisanka to sposób na dobrą zabawę w gronie rodzinnym.

Aby przygotować pisanki metodą decoupage potrzebujecie serwetki, klej, pędzelek i jajka. Pierwszym krokiem jest wycięcie wzoru z serwetki, drugim – przyklejenie do jajka jednej warstwy serwetki z nadrukiem, trzecim – pokrycie tej warstwy klejem za pomocą pędzelka. Na koniec należy odłożyć pisankę na bok i poczekać aż wyschnie. Gotowe! Proste prawda?

źródło:pinterest

źródło:pinterest

źródło:pinterest

źródło:pinterest

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *