Moje postanowienia noworoczne

Większość osób z początkiem nowego roku planuje, marzy, postanawia. Top 3 postanowień Polaków to: „schudnę”, „zacznę uprawiać sport”, „będę odżywiać się zdrowo”. Badania dowodzą, że coraz częściej nie tylko patrzymy na to co jemy, ale również skąd to pochodzi. Ekologiczna żywność nie jest już modnym trendem, stylem życia określonej grupy osób kochających czyste środowisko i nieskażoną żywność. Jest przede wszystkim koniecznością dla wielu rodziców przygotowujących pierwsze obiadki dla pociech. Nie będę inna, pisząc, że w tym roku postanowiłam gotować zdrowo moim najbliższym. Poniżej lista innych postanowień.

Świadome korzystanie  z Internetu

Oj tak, Internet to pożeracz czasu, jak żaden inny. Zobaczę co się dzieje na Facebooku, wejdę na ulubionego bloga, obejrzę videobloga, pooglądam ciuchy w sklepie internetowym,  poczytam co się dzieje w kraju i zagranicą – lista codziennych aktywności w sieci jest o wiele dłuższa. Czy wiecie ile czasu tracimy na Facebooka? Ja z pewnością zbyt dużo.

Więcej czasu dla przyjaciół i znajomych

Ciągle gdzieś biegniemy.. za pracą, za pieniędzmi, za karierą… W tym pędzie nie mamy czasu dla innych. Przyjaciół, znajomych i coraz częściej rodziny.. Warto spotkać się z przyjaciółmi w realu. Telefon, komunikator gg czy skype nie zastąpi nigdy kontaktu face to face. Wspólny spacer, gra czy po prostu rozmowa – takie proste czynności cementują więzi międzyludzkie.

Aktywność fizyczna

Wskazana jest dla każdego, zwłaszcza dla osoby pracującej w pozycji siedzącej. Jazda na rowerze, basen, aerobik w domu lub w klubie – zawsze można znaleźć sobie taką aktywność, dzięki której poczujemy się zdrowsi, pełni energii i zapału.

Mniej narzekania

Zawsze mogłoby być lepiej. Lepsza praca. Wyższa pensja. Inne mieszkanie. Fajniejsza wakacje. Skończ na zawsze z narzekaniem.Naucz się być wdzięczny. Żyje się wtedy prościej.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *