Lokale fast foodowe rosną jak grzyby po deszczu

Statystyki dowodzą, że już co trzeci Polak nie jada w domu. Tempo życia, permanentny brak czasu na gotowanie oraz nadmiar pracy – to tylko niektóre czynniki, które decydują o tym, że coraz chętniej idziemy do restauracji na obiad. Nie wszyscy jednak mogą sobie finansowo pozwolić na regularne stołowanie się w tego rodzaju gastronomii. Wiele osób zaspokaja głód w lokalach fast foodowych, które znajdują się w każdym mieście, na każdej ulicy i w każdej dzielnicy. Analiza rynku HoReCa prognozuje, że 2014 będzie rokiem rozwoju w gastronomii fas foodowej. Pożyjemy zobaczymy. 

Gastronomie i restauracje typu fast food

Polacy coraz częściej wybierają restauracje serwujące fast foody poza domem. Równie popularne stają się zamówienia on-line oraz przez telefon. Po kilkunastu minutach możemy spodziewać się, że zadzwoni do naszych drzwi dostawca i przyniesie nam świeże i pachnące danie. Badania statystyczne pokazują, że z restauracji szybkiej obsługi korzystają najczęściej ludzie młodzi, którzy należą do grupy „zabieganej”. Coraz częściej lokale tego typu nie przypominają ciasnych pomieszczeń, w których nie ma miejsca na ciepły posiłek. Gastronomie fast food starają się sprostać wymaganiom klientów, w większości z nich panuje domowa atmosfera, w menu znajdziemy posiłki również mniej kaloryczne oraz zestawy dla dzieci.

Fast foody coraz zdrowsze?

Jedzenie „na szybko” nie zawsze jest dobre dla naszego zdrowia. Jeżeli prowadzimy siedzący tryb życia, regularne restaurowanie się w fast foodach może stać się przyczyną otyłości i wielu chorób układu krążenia. Niektóre amerykańskie koncerny serwujące szybką żywność wprowadzają do menu elementy zdrowej diety, np. świeże owoce, sałatki i ryby. Ciekawa jestem kiedy w Polsce minie moda na fast foody i zaczniemy kupować jedynie zdrowe kanapki? Nie mam nic przeciwko fast foodom – wszystko jest dla ludzi, ale nie w takiej ilości. Póki co wszystko się sprawdza – budki z kebabami rosną jak grzyby po deszczu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *