Kilka powodów, dla których warto jeść truskawki każdego dnia

O truskawkach powiedziano już wiele.  Teraz jest dobry czas, aby jeść je dowoli. Miłośnicy truskawek objadają się nimi każdego dnia. I bardzo dobrze, bo to owoce, które świetnie wpływają na nasze zdrowie. W truskawkach znajdziecie wszystko, co potrzebuje organizm do funkcjonowania: moc witamin i soli mineralnych oraz wiele substancji leczniczych, które działają dobroczynnie na nasz organizm.

Regulują pracę jelit

Truskawki są najlepszym uzupełnieniem diet odchudzających. Zawierają pektyny, które pobudzają pracę jelit oraz kwasy regulujące procesy trawiennie. Można zajadać się nimi każdego dnia, bez obawy, że przytyjemy i przybędzie nam kilogramów na wadze. Wręcz przeciwnie! Truskawki stymulują pracę wątroby i działają moczopędnie. Są świetnym sposobem na oczyszczanie organizmu z toksyn.

Obniżają poziom złego cholesterolu

Truskawki mogą wpływać na pracę serca. Jedząc truskawki zmniejszamy wchłanianie tłuszczu i zaleganie tego złego cholesterolu w naczyniach krwionośnych. Jedzenie truskawek ma również wpływ na wzmocnienie układu odpornościowego organizmu. Naukowcy dowiedli ostatnio, że te słodkie owoce pobudzają białko, które buduje naczynia krwionośne w sercu.

Odkwaszają organizm

Gdy spożywamy dużo słodyczy, ciastek, serów, białego pieczywa i ryżu, a poza tym często jesteśmy znużeni i senni, to może być sygnał od organizmu, że jest zakwaszony. Możemy szybko zneutralizować poziom kwasów jedząc właśnie truskawki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *