Kawa + czekolada = jak przetrwać pochmurne dni?

No i nadeszła jesień. Mniejsza dawka słońca w tej porze roku, obecność deszczowych poranków sprzyja apatii, zniechęceniu i zaburzeniom nastroju. Brak słońca szczególnie jest odczuwalny przez kobiety, wbrew pozorom nie jest żadnych ich kaprysem. Dlatego niezmiernie ważna jest umiejętność szybkiego reagowania na złe samopoczucie. Mnie zawsze pomaga tabliczka dobrej czekolady i kawa naturalna. Jesienią nie zawijam się w kłębek i siedzę pod kocem, ale staram się aktywnie spędzać czas – nawet gdy za oknem plucha i wiatr.

Słabość do małej czarnej
Wiem, wiem. Kawa to kofeina, która wypłukuje magnez, jest uważana za niezdrowy napój. Ale ja nie wyobrażam sobie poranka bez filiżanki małej czarnej. Myślę, że nie jestem sama z moją słabością. Zdarza mi się, że robię sobie przerwę w dawkowaniu kofeiny w filiżance i piję bezkofeinowe wersje. Ale sami wiecie, że to nie to samo co ulubione espresso o poranku. Nawet najlepsze włoskie cappuccino nie smakuje tak dobrze jak filiżanka dobrej kawy – czy to w pracy czy na spotkaniu z przyjaciółką. Ponadto kawa mnie pobudza, dodaje energii po przebudzeniu i rozjaśnia umysł w pracy. Bez kawy nie da się żyć (choć znam kilka osób, które jej nie piją). Kawa to mój numer jeden tej jesieni na pobudzenie i na dobry dzień.

źródło:pinterest

źródło:pinterest

Dolce Gusto na kapsułki
Lubuję się w różnych smakach kawy. Mniej kofeiny ma zdecydowanie kawa rozpuszczalna (tutaj polecam kawę Dolce Gusto). Kawa jest wygodna, całkiem smaczna i idealna na pochmurny dzień. Kapsułki Dolce Gusto to cała gama smaków – od czekolady po whisky. Oczywiście nie odbędzie się bez ekspresu do kawy na kapsułki. Zamknięta jest w nich świeżo mielona kawa, której aromat wydobywa się pod ciśnieniem ekspresu. Kawa Dolce Gusto szybko się nie nudzi, bo smakowe kapsułki są dobre na każdy dzień. Szczególnie polecam Dolce Gusto Chocote. A z czekoladą wiadomo – to najlepszy przyjaciel kobiety, to lek na zły humor, to zastrzyk dobrej energii, etc…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *