Jaki dywan do sypialni?

Nie wiem jak Wy, ale ja nie wyobrażam sobie sypialni bez dywanu. Włochaty i miękki materiał musi znaleźć swoje miejsce na podłodze, tuż pod i przy łóżku. Dywan na podłodze sprawia, że wnętrze staje się bardziej ciepłe i przede wszystkim przytulne. Jednak wybór najlepszego dywanu do naszej sypialni może przyprawiać o zawrót głowy. Rynek kolorowych tekstyliów jest ogromny, a ceny produktów nie zawsze idą w parze z jakością. Na co więc zwrócić uwagę podczas zakupu dywanu?

Materiał dywanu

Do sypialni polecam dywan puszysty i miękki, który pozwoli na komfortowe wylegiwanie się na podłodze, siedzenie przy łóżku etc. Obecnie szalenie popularne są dywany włochate (typu shaggy), które mają długie włosie. Nie są jednak one trwałe i odporne na zabrudzenia. Po kilku latach tracą swoją puchowatość. Generalnie polecam dywany o niskim runie, co pozwala na łatwe odkurzanie. Niezmiernie ważne jest to, czy dywan ma sylikonowe podbicie, wtedy tekstylia „nie wędrują” po pokoju. Dywany ze sztucznych włókien są równie trwałe jak te wykonane z jedwabiu i wełny.  Najważniejszą zaletą tych materiałów jest niższa cena. Dywany ręcznie tkane kosztują krocie.

Kolor dywanu

Warto wiedzieć, że jasne dywany optycznie powiększają pomieszczenie, natomiast ciemniejsze zmniejszają. Jeżeli posiadacie wnętrze monochromatyczne, kolorowe tekstylia położone na podłodze mogą być mocnych akcentem. Taki dywan będzie najlepszym sposobem na ożywienie nudnego wnętrza. W doborze koloru dywany najbardziej istotne jest to, aby miał on związek z dekoracją całej sypialni. Kolorystyka może być utrzymana w jednej barwie, tzw. „ton w ton” lub na zasadzie kontrastów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *