Jak zabudować kaloryfer w kuchni?

Stary kaloryfer w kuchni szpeci każdą aranżacje. Nawet odnowione i pomalowane „żeberka” wyglądają nieestetycznie. Wprawdzie możemy pokusić się o demontaż i przytwierdzenie w kuchni nowego grzejnika, ale po co narażać się na koszty, zwłaszcza gdy remont pochłonął tyle oszczędności, że głowa mała. Tańszym i bardzo efektownym rozwiązaniem jest zabudowanie kaloryfera.

Mankament nowoczesnej aranżacji

Stary kaloryfer pod oknem w kuchni nie tylko zwraca na siebie uwagę, ale także przeszkadza w przygotowaniu projektu mebli na wymiar zgodnie z duchem nowoczesności. Nijak pasuje do lakierowanych frontów, szklanych akcentów na ścianie i błyszczącej terakoty. Jego wymiana na nowy jest spory kosztem. Dlatego w wielu projektach kuchni umieszcza się nad nim blat roboczy  lub wykonuje się efektowną osłonę, którą można kupić w sklepie budowlanym lub wykonać samodzielnie.

Osłona na kaloryfer w kuchni

Wiele osłon na kaloryfer nie tylko pełni funkcje użytkowe, ale jest także niebanalnym elementem dekoracyjnym.  Wykonane z paneli lub płyty MDF posłużą na lata. Mają wycięte wzory w kształcie koła lub innych figur geometrycznych. Niektóre osłony mogą być ozdobione elementami świetlnymi, które nadadzą naszej kuchni nietuzinkowego charakteru.

Faktem jest jednak to, że zabudowany kaloryfer gorzej odprowadza ciepło, co może rzutować na koszty zużycia energii w naszym domu. U mnie jest to wręcz niezauważalne, ponieważ moja kuchnia jest bardzo ciepłym pomieszczeniem mojego mieszkania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *