Jak oczyścić organizm jesienią?

Jeżeli do tej pory uważaliście, że oczyszczanie organizmu z toksyn jest dobrym zabiegiem dla organizmu tylko na wiosnę, to jesteście w błędzie. Bowiem jesienią potrzebujemy detoksykacji jeszcze bardziej. Brak słońca, deszcz, wiatr, spędzanie mało czasu na świeżym powietrzu, nieprawidłowa dieta bogata w słodycze i inne przysmaki na jesienną chandrę – to wszystko sprawia, że organizm staje się zanieczyszczony. Jak się to przejawia i jak temu zaradzić – o tym dzisiaj!

To nie chandra

Możecie nazywać sobie to jak chcecie. Pewne jest to, że nadmiar szkodliwych toksyn w organizmie może być przyczyną spadku energii i zmęczenia. Tym objawom towarzyszą rozdrażnienie, frustracja, złość, niechęć i brak motywacji. Wiele osób szuka przyczyny tego stanu w braku słońca i jesiennej aurze, która wszakże nie sprzyja radosnym spacerom do późnych godzin wieczornych. W tym czasie wolimy się prędzej owinąć kocem i posiedzieć przed telewizorem niż uprawiać jogging lub jeździć na rowerze. Nie zawsze brak słońca jest przyczyną takiego stanu. Częściej to zanieczyszczony organizm wołający o pomoc.

Owocowo-warzywne oczyszczanie

Nie musimy od razu przejść na głodówkę lub przez kilka dni jeść tylko jedno warzywa. Aby pozbyć się z organizmu złogów toksyn należy po pierwsze wyeliminować z organizmu kawę, alkohol, czarną herbatę, słodycze, tłuszcze zwierzęce i białe pieczywo. Najprostszą metodą detoksykacji będzie jedzenie owoców i warzyw w dużej ilości. O tym darach natury zapominany jesienią. Częściej sięgamy po kiszonki i mrożonki. Popełniamy zasadniczy błąd, bo w surowych owocach i warzywach znajduje się błonnik, który niczym miotła sprząta wszystkie zakątki układu pokarmowego.

W codziennym jadłospisie nie może zabraknąć także płynów: wody i soków owocowo-warzywnych. Warto jeść produkty zawierające bakterie probiotyczne, które przyspieszają trawienie. Jogurty, kasze i pieczywo pełnoziarniste – to artykuły spożywcze wspomagające proces oczyszczania organizmu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *